Ostatni etap przygotowań do igrzysk w Paryżu reprezentacja Stanów Zjednoczonych rozpoczęła od zwycięstwa. W pierwszym meczu sparingowym Amerykanie w Las Vegas pokonali Kanadę. 13 punktów zdobył Anthony Edwards, a 12 Stephen Curry.

Stany Zjednoczone – Kanada 86:72

• Pierwszy z pięciu meczów przygotowawczych przed igrzyskami za Amerykanami. W Las Vegas, w spotkaniu połączonym z obchodami 50-lecia koszykarskiej federacji, Team USA pokonał Kanadę 86-72. Na trybunach obecni byli między innymi Barack Obama, Jerry Colangelo, Mike Krzyzewski, Jim Boeheim, Dwyane Wade i Carmelo Anthony.
  • Faworyci turnieju olimpijskiego niemrawo rozpoczęli spotkanie. W pierwszej kwarcie gospodarze przegrywali już 1-11 po tym, jak nie trafili pierwszych sześciu rzutów z gry. Od tego momentu Amerykanie wzięli się jednak do pracy i do końca pierwszej połowy rzucili 40 punktów przy 22 punktach po stronie gości. Pod koniec trzeciej kwarty przewaga gospodarzy wynosiła już 15 punktów.
  • Steve Kerr postawił na pierwszą piątkę w postaci Stephena Curry’ego, Jrue Holidaya, Devina Bookera, LeBrona Jamesa i Joela Embiida. Jak twierdzą obserwatorzy, kadra, która trenuje wspólnie dopiero od niespełna tygodnia, ma jeszcze wiele do poprawy, lecz prezentuje się bardziej zespołowo, niż się spodziewano. Największe wrażenie zrobiła dziś druga piątka, która pozwoliła kadrze trenera Warriors zdominować to spotkanie. Anthony Davis, Bam Adebayo, Anthony Edwards, Tyrese Haliburton i Jayson Tatum – każdy z tych zawodników zakończył rywalizację ze wskaźnikiem +/- na poziomie przekraczającym +10.
  • Najwięcej punktów w meczu zdobył Anthony Edwards (13). O jeden mniej na koncie zapisał Stephen Curry, a z 11 punktami rywalizację zakończył Jrue Holiday. Amerykanie rzucali dziś na ponad 50% skuteczności z gry przy zaledwie 34% po stronie rywali. Po stronie Kanady 12 punktów zanotował RJ Barrett, a po 10 zdobyli Dillon Brooks i Shai Gilgeous-Alexander.
  • W spotkaniu zgodnie z zapowiedziami nie zagrał Kevin Durant, który na jednym z pierwszych treningów doznał naciągnięcia mięśni łydki. Przypomnijmy, że wkrótce kadra USA otrzyma również wsparcie od Derricka White’a. Zawodnik zajmie miejsce Kawhia Leonarda, który zdecydował się zrezygnować z występu na igrzyskach.
  • Kolejne spotkanie przygotowawcze Amerykanie rozegrają w poniedziałek w Abu Zabi, gdzie zmierzą się z Australią.