Detroit Pistons osiągnęli porozumienie w sprawie przedłużenia kontraktu z głównym trenerem zespołu. Na mocy nowej umowy Dwane Casey pozostanie trenerem Tłoków aż do końca sezonu 2023/24. Poprzednia umowa miała upłynąć wraz z końcem sezonu 2022/23, jednak zarząd postanowił przedłużyć ją o kolejny rok.
Dyrektor Generalny Pistons Troy Weaver, który kończy właśnie swój pierwszy sezon w roli „GM-a” Tłoków, jest bardzo zadowolony z rozwoju kilku graczy zespołu w tym pozyskanego z Nuggets Jerami’ego Granta. Według doniesień Adriana Wojnarowskiego największe zadowolenie szefostwa klubu budzi jednak współpraca Caseya z młodymi graczami zespołu. Debiutanci Saddiq Bey i Isaiah Stewart zaliczyli świetny debiut pod okiem Caseya.
„Świetna umiejętność adaptacji Dwane’a oraz sprawne prowadzenia zespołu przez trudny, choć bardzo ekscytujący rok przebudowy i rozwoju ugruntowały jego pozycję jako jednego z najbardziej szanowanych trenerów w NBA” – pisze w oświadczeniu właściciel Pistons, Tom Gores. „Jest w pełni zaangażowany w odbudowę Pistons, a jego konkurencyjność, wyjątkowa umiejętności nauczania i bystrość wpływają na szybki rozwoju naszych młodych zawodników. Z niecierpliwością wypatrujemy przyszłości i dalszego rozwoju zespołu pod jego nieustannym przywództwem oraz czasu, gdy będziemy już w stanie włączyć się do walki o mistrzostwa.”
Casey związał się z Detroit pięcioletnim kontraktem przed sezonem 2018/19. Wcześniej przez siedem lat sprawował obowiązki trenera Toronto Raptors. Rozstanie z kanadyjskim zespołem było dość zaskakujące, gdyż nastąpiło w czasie, gdy liga przyznała mu nagrodę Trenera Roku. Niespodziewaną decyzję zarządu Raptors spowodowała gładka (4-0) porażka z Cavaliers w półfinale Konferencji Wschodniej.
Apetyty w Kanadzie były wówczas duże i Casey za niepowodzenie musiał zapłacić stanowiskiem. Pod jego przywództwem Toronto zanotowało bilans 320-238, a w ostatnim przed rozstaniem sezonie zasadniczym drużyna DeRozana i Lowry’ego wygrała rekordowe 59 spotkań. Bolesna porażka z Cleveland Cavaliers zakończyła jednak 7-letnią przygodę z Raptors.
Wspieraj PROBASKET
- NBA: Lillard dostał „dziesiątki” ofert. Dlatego wybrał powrót do Blazers
- NBA: Nuggets spokojni o przyszłość Valanciunasa. Odbyli kilka rozmów
- NBA: Niedawno zdobył mistrzostwo, teraz został doceniony przez Shaqa
- NBA: Klay Thompson trafił 72 trójki z rzędu. To i tak nic przy wyczynie Curry’ego!
- NBA: Trae Young w centrum zainteresowania. Co z przyszłością w Hawks?
- NBA: Oni przedłużyli swoje kontrakty. Sumy są zawrotne
- NBA: Od tej wymiany LeBron James jest sfrustrowany brakiem wyraźnego kierunku w Lakers
- NBA: Też chcieli Bradleya Beala. Tyle mu oferowali
- NBA: To on przekonał Beala do Clippers! Ich historia jest podobna
- NBA: Walczył o możliwość powrotu do ligi. Co za pech…