Niedzielne popołudnie przyniosło nam drugie spotkanie pomiędzy dwoma ostatnimi mistrzami NBA. w Abu Dhabi Boston Celtics po raz kolejny okazali się lepsi od Denver Nuggets, pokonując Nikolę Jokicia i spółkę 130-104.

Boston Celtics – Denver Nuggets 130:104

• Promocja NBA w Abu Dhabi stanowi doskonałą okazję dla Polskich kibiców, aby obejrzeć spotkanie o „normalnej” porze, bez zarywania nocy. Druga konfrontacja Boston Celtics i Denver Nuggets na rozpoczęcie ich sezonu przygotowawczego okazała się o wiele mniej wyrównana od pierwszej.
  • Nuggets dokonali dwóch korekt w podstawowym składzie w porównaniu do konfrontacji sprzed dwóch dni. Na parkiet nie wybiegli dziś Aaron Gordon oraz Michael Porter Jr., którzy zastąpieni zostali przez Vlatko Cancara i Juliana Strawthera. W spotkanie nie wystąpił również błyszczący w nieoficjalnym debiucie w nowych barwach Russell Westbrook. W szeregach Bostonu na debiut w preseason wciąż czeka natomiast Al Horford oraz oczywiście Kristaps Porzingis, który rozgrywki rozpocznie z wielotygodniowym opóźnieniem.
  • Po wyrównanej pierwszej połowie, gdzie różnica punktowa żadnej z drużyn nie przekroczyła granicy 10 punktów, w trzeciej kwarcie wynik rozjechał się na dobre. Celtics wrzucili wyższy bieg i za sprawą serii 15-0 wyszli na przekraczające 20 „oczek” prowadzenie. Całą trzecią odsłonę koszykarze z Massachusetts wygrali 42-16.
  • Po 21 punktach w pierwszym spotkaniu, tego popołudnia Payton Pritchard dołożył do dorobku swojej drużyny 14 „oczek” w 16 minut spędzonych na parkiecie. Liderem Celtów był Jaylen Brown, który zainkasował 21 punktów. 17 punktów zdobył Jayson Tatum, a 15 Sam Hauser.
  • Po stronie Nuggets w niespełna 19 minut Nikola Jokić zapisał na swoim koncie 20 punktów, siedem zbiórek i trzy asysty. 17 „oczek” rzucił Julian Strawther, a 12 pierwszoroczniak Trey Alexander.
  • Przed oboma zespołami teraz czas na powrót do Stanów Zjednoczonych, gdzie odpowiednio 12 i 13 października powrócą do rywalizacji w preseason.

Nie przegap najnowszych informacji ze świata NBA – obserwuj PROBASKET na Google News.