Anwil Włocławek pokonał we własnej hali Polpharmę Starogard Gdański 89:79. Bohaterem włocławian był Kamil Łączyński, który trafił w tym meczu 5 trójek.

Anwil Włocławek – Polpharma Starogard Gdański 89:79

W składzie Polpharmy na ten mecz pojawił się zakontraktowany kilka dni temu, powracający do polskiej ligi po kontuzji Kevin Johnson. Już na początku meczu niezawodny pod koszem był Josip Sobin, co pozwoliło włocławianom objąć prowadzenie. W dalszej części gry to goście przejęli inicjatywę i po skutecznych akcjach Marcina Fliegera i Anthonego Milesa prowadzili po pierwszej kwarcie różnicą 4 punktów. Po przerwie odpowiedzialność za zdobywanie punktów wzięli na siebie Paweł Leończyk i Michał Chyliński, a gospodarzom udało się odrobić straty. Po kolejnych punktach Sobina i udanym wejściu pod kosz Tylera Hawsa przewaga podopiecznych trenera Igora Milicicia wzrosła do 8 punktów. Ostatecznie po dwudziestu minutach gry Anwil prowadził 41:33.

W trzeciej kwarcie gospodarze próbowali powiększyć przewagę, ale na udane akcje Kamila Łączyńskiego i Nemanji Jaramaza szybko odpowiadali Marcin Flieger i Uros Mirković. Przed ostatnią odsłoną spotkania włocławianie prowadzili dziewięcioma punktami. Na początku czwartej kwarty przyjezdni zaczęli zmniejszać straty, a skutecznie grał Anthony Miles.  Pięć minut przed końcem spotkania po punktach Jakuba Schenka starogardzianie doprowadzili do remisu. Gospodarze natychmiast odpowiedzieli i ponownie narzucili swój rytm gry. Punkty z kontrataku zdobył Toney McCray, kolejną w tym meczu trójkę dorzucił Łączyński i Anwil prowadził dziewięcioma punktami. Włocławianie kontrolowali ostatnie minuty meczu i wygrali 89:79.

Najlepszym zawodnikiem tego meczu był zdecydowanie Kamil Łączyński,który zdobył 17 punktów. Wśród gości najlepiej spisał się Anthony Miles, zdobywca 14 punktów i 8 zbiórek.