Anwil Włocławek pokonał we własnej hali drużynę Polskiego Cukru Toruń 91:73. Do zwycięstwa włocławian poprowadził będący w kapitalnej dyspozycji rzutowej Michał Chyliński.

Anwil Włocławek – Polski Cukier Toruń 91:73

Pierwsza kwarta pojedynku derbowego pomiędzy Anwilem Włocławek i Polskim Cukrem Toruń była bardzo wyrównana. Obie ekipy dobrze broniły, przez co kibice nie mogli oglądać zbyt wielu akcji zakończonych punktami. Za trzy trafił Paweł Leończyk, ale natychmiast udaną akcją spod kosza odpowiedział Maksym Sanduł. Po dziesięciu minutach gospodarze prowadzili jednym punktem. Drugą odsłonę meczu od celnego rzutu za trzy punkty rozpoczął Michał Chyliński. Gra w dalszym ciągu była wyrównana, ale gdy za trzy trafili James Washington i Kacper Młynarski, przewaga włocławian wzrosła do 9 punktów. Straty próbował zmniejszyć Jure Skifić, który trafił spod kosza, ale szybką trójką odpowiedział Washington. Po pierwszej połowie Anwil prowadził 43:36.

W trzeciej kwarcie gra ponownie była wyrównana. W Hali Mistrzów można było oglądać grę punkt za punkt, ale to włocławianie utrzymywali kilka punktów przewagi. Gospodarze wspierani przez własną publiczność szybko zwiększyli prowadzenie do 14 punktów. Po celnej trójce w ostatnich sekundach kwarty po 30 minutach na tablicy wyników widniał wynik 60:48. Ostatnią odsłonę spotkania lepiej rozpoczęli podopieczni trenera Igora Milicicia i zwiększyli przewagę do 17 punktów. Po udanych akcjach Kyle Weavera i Jure Skificia torunianie zmniejszyli nieco straty. W końcówce znakomicie z dystansu rzucał Michał Chyliński, który przypieczętował wygraną swojej drużyny. Anwil wygrał ostatecznie 91:73.

Najlepszym zawodnikiem spotkania okazał się Michał Chyliński, który zdobył 24 punkty. Wśród gości najlepiej spisał się Kyle Weaver, zdobywca 20 punktów.