Wyniki NBA: Buzzer-beater T.J. McConella! 18 raz Westbrooka. Kryzys w Ohio?

Styczeń 12 08:19 2017 Print This Article

Udana pogoń Philadelphi 76ers zakończona buzzer-beaterer TJ McConella dała ekipie z Filadelfii zwycięstwo nad New York Knicks 98:97. Russell Westbrook zdobywając swoje osiemnaste w sezonie triple-double poprowadził swój zespół do zwycięstwa nad Memphis Grizzlies 103:95. Niespodzianką zakończył się mecz w Minnesocie, gdzie tamtejsze Wilki pokonały Houston Rockets 119:105. Kolejną porażkę w ostatnim czasie zanotowali Mistrzowie NBA. Cleveland Cavaliers przegrali na wyjeździe z Portland Trail Blazers 86:102. Zwycięstwo natomiast odnieśli koszykarze Los Angeles Clippers, którzy wygrali z Orlando Magic 105:96

PHILADELPHIA 76ERS (11-25) – (17-22) NEW YORK KNICKS 98:97

Bohaterem spotkania był TJ McConell, który równo z syreną trafił przy linii końcowej rzut z wyskoku dający zwycięstwo Philadelphii 76ers nad New York Knicks. Punktowym liderem Philly był Joel Embiid, zdobywca 21 punktów oraz 14 zbiórek.
Dla Nowojorczyków 28 punktów zdobył Carmelo Anthony. Po jednomeczowej przerwie powrócił do zespołu Derrick Rose, który zdobył 25 oczek. Były zawodnik Bulls pokazał tym samym jak wiele znaczy dla Knicks. Koszykarz opuścił poprzedni mecz z New Orleans Pelicans, aby spotkać się z rodziną w Chicago, nie informując wcześniej o tym włodarzy klubu.
Gracz przeprosił zarówno zawodników, jak i zarząd klubu – Opuściłem tylko jeden mecz. Jeżeli potrzebowałbym więcej czasu porozmawiałbym o tym z ludźmi w klubie. Myślę, że już jest wszystko w porządku.
Jeszcze na półtorej minuty przed końcem spotkania wszystko wyglądało na to, że to Knicks zejdą z parkietu jako zwycięzcy. Wówczas po punktach Rose’a prowadzili 95:89. Później jednak cztery punkty zdobył Embiid, a na kolejne dwa oczka Rose’a odpowiedział rzutami wolnymi Gerald Henderson.
Do końca spotkania pozostało 27 sekund, a Nowojorczycy prowadzili jednym punktem. W końcówce akcji piłka trafiła do niekrytego Kristapsa Porzignisa, który oddając rzut z narożnika boiska nie dorzucił do obręczy. W szybkiej kontrze piłka trafiła do McConella, który oddał rzut ponad Anthonym i tym samym zakończył spotkanie.

MINNESOTTA TIMBERWOLVES (13-26) – (31-10) HOUSTON ROCKETS 119:105

Liderami Timberwolves byli Karl-Anthony Town (23 punkty i 18 zbiórek) oraz Andrew Wiggins (28 punktów). Wyróżniał się również Shabazz Muhammad, który tego wieczoru zdobył 20 oczek.
Dla przegranych tradycyjnie liderem był James Harden, autor 33 oczek i 12 asyst. Porażka z Minnesotą oznacza koniec serii zwycięstw Rakiet. Poprzednie dziewięć spotkań zespół z Teksasu wygrał.
Swój rekord klubu w ilości asyst w jednym meczu wyrównał Ricky Rubio rozdając 17 podań otwierających drogę do kosza.
Od samego początku meczu, swój rytm gry narzucił zespół Toma Thibodeau. Wiggins w pierwszej części zdobył 15 oczek, dzięki czemu jego zespół odskoczył na kilkupunktową przewagę. W drugiej części uaktywnił się Muhammad, zdobywając szybkie sześć punktów pobudzając kibiców T-Wolves.
Co prawda, goście po trójce Ryana Andersona wyszli na jednopounktowe prowadzenie w połowie trzeciej kwarty, jednak kolejne minuty znów należały do gospodarzy. Wilki przeprowadziły serię 17-4 i znów wyszły na spokojną dwunastopunktową przewagę przed ostatnią częścią.
W czwartej kwarcie Minnesota kontynuowała dobrą grę zdobywając osiem pierwszych punktów, co powiększyło ich przewagę do takich rozmiarów, aby ze spokojem dograć mecz do końca.

OKLAHOMA CITY THUNDER (24-16) – (24-17) MEMPHIS GRIZZLIES 103:95

BOSTON CELTICS (24-15) – (19-19) WASHINGTON WIZARDS 117:108

LOS ANGELES CLIPPERS (27-14) – (16-24) ORLANDO MAGIC 105:96

PORTLAND TRAIL BLAZERS (18-23) – (28-10) CLEVELAND CAVALIERS 102:86