Bojan Bogdanović zakończył noc z najlepszym indywidualnym występem w historii Brooklyn Nets. Zawodnik zanotował 44 punkty i poprowadził swoją drużynę do wygranej 131:114 nad Philadelphią 76ers. W pozostałych meczach San Antonio Spurs łatwo rozbili Los Angeles Clippers, a Toronto Raptors poradzili sobie na wyjeździe z Milwaukee Bucks po double-double 25 punktów, 11 asyst Kyle’a Lowry’ego.

BOSTON CELTICS – INDIANA PACERS 98:103

Zdecydowanie jeden z najciekawszych meczów poprzedniej nocy na ligowych parkietach. Dzięki bardzo dobrej czwartej kwarcie, Indiana Pacers zapisała na swoje konto 36 zwycięstwo w sezonie umacniając pozycję w walce o play-offy. Celtics natomiast muszą być bardzo ostrożni, bo kolejne porażki mogą kosztować ich przewagę parkietu w pierwszej rundzie.

Z pozostałych piętnastu meczów w sezonie, aż dziesięć podopieczni Franka Vogela rozegrają na własnym parkiecie. – Musimy to pociągnąć i wykorzystać sprzyjający moment – mówił Paul Geroge, który w starciu z Celtic był liderem swojej drużyny notując 25 punktów (9/16 FG), 7 asyst, 4 asysty, 4 przechwyty.

Jeszcze na siedem minut przed końcem meczu było 77:77. W kolejnych minutach Pacers zorganizowali run 15:4, który zapewnił im przewagę, jakiej nie oddali już do końca spotkania. George wsparł Monta Ellis kończąc mecz z dorobkiem 16 punktów, 7 zbiórek, 6 asyst i 2 przechwytów. Z ławki 15 oczek zapewnił weteran ligowych parkietów – Jordan Hill.

Dla Pacers kluczowe było znalezienie luk w defensywie przeciwnika. Frank Vogel doskonale wiedział, w czym tkwi siła Boston Celtics, ale poprzez dobre przygotowanie do meczu, w końcu jego gracze zrozumieli gdzie mają szukać przewagi. Gościom z Bostonu brakowało na obwodzie wsparcia od Jae Crowdera. Zawodnik opuści parę tygodni z uwagi na uraz kostki.

Najwięcej punktów w rotacji Brada Stevensa zdobył Isaiah Thomas. Tegoroczny All-Star zakończył z 21 oczkami (5/18 FG, 3/11 3PT), 6 zbiórkami, 8 asystami i 2 przechwytami. Z double-double 15 punktów, 11 zbiórek mecz zakończył Jared Sullinger. W kolejnym spotkaniu C’s zmierzą się z Oklahomą City Thunder, natomiast Pacers goszczą Toronto Raptors.

DENVER NUGGETS – ORLANDO MAGIC 110:116

Już od pierwszych minut kreowała się przewaga ekipy z Orlando, który weszła lepiej w mecz. W niecałe 6 minut Gary Gordon zdobył 12 punktów, a jego zespół prowadził już 18:13. Grą Denver dobrze rozporządzał DJ Augustin dlatego też, zespół z Denver ostatecznie przegrywał tylko 32:25.

Kolejna część meczu to dalsza dominacja Magic, którzy z minuty na minutę powiększali swoją przewagę. Na początku kwarty Nuggets mogli się przybliżyć do drużyny z Orlando, jednak w całym meczu w takich momentach Magicy trafiali za trzy i odjeżdżali rywalom. Bardzo dobre zawody rozgrywał Fournier, który miał już na swoim koncie 18 punktów. Nuggets przegrywali już 61:46.

Nuggets wyszli na drugą połowę bardzo zmotywowani, z wiarą, że będą w stanie odrobić straty do rywali. Świetna gra Mudiaya i mądre podania Jokicia przybliżyły ekipę z Denver do rywali na sześć punktów. Mądry mecz rozgrywał DJ Augustin, który w Denver ma za zadanie dawać cenne rady Emmanuelowi Mudiay’owi. Po trzech kwartach Magic prowadzili już tylko 85:79.

Koszykarze z Orlando przebudzili się w ostatniej części meczu, kiedy tylko na tablicy wyników ich przewaga zmalała do sześciu punktów. Bardzo dobrze w całej czwartej kwarcie grał Jason Smith, który wraz z Victorem Oladipo poprowadził swój zespół do zwycięstwa 116:110.

Trzeba jasno powiedzieć, że Nuggets zagrali bardzo zespołowo. O ile nie zanotowali sporej liczy asyst (23), to aż siedmiu graczy zanotowało więcej niż 10 punktów. Najlepszym strzelcem tego zespołu był Gary Harris, który zanotował 18 punktów. Pierwszoroczniacy, Nikola Jokić i Emmanuel Mudiay zanotowali po 14 punktów. Dobre zawody rozegrali rezerwowi, którzy zdobyli łącznie 55 punktów.

Kapitalne zawody w barwach Magików zagrali Evan Fournier, zdobywca 30 „oczek”, 3 zbiórek i asyst, ale i Victor Oladipo, który prócz dobrej obrony zaliczył świetny mecz w ataku notując 23 punkty, 6 asyst i 4 zbiórki. Jason Smith wchodząc z ławki i trafiając 10/15 rzutów zanotował mocne double-double z 25 punktami i 13 zbiórkami na koncie. Podwójną zdobycz zanotował także Brandon Jennings 12 punktami i 11 asystami.