Kibice ze Szczecina mogą być wniebowzięci! Jak poinformowała oficjalna strona King Wilków Morskich, Russell Robinson zdecydował się przedłużyć umowę z klubem na kolejny sezon. Był to jeden z głównych priorytetów transferów Marka Łukomskiego na to lato.

Ogromnie nas cieszy, że utrzymaliśmy lidera zespołu, jakim jest Russ i że newralgiczną pozycję rozgrywającego mamy obsadzoną tak klasowym zawodnikiem – mówił szkoleniowiec Wilków, Marek Łukomski. – Cieszy także przywiązanie Russella do miasta i lokalnej społeczności. Co ciekawe, RR sam przedłużył swój pobyt, żeby lepiej poznać Szczecin. Russell jest częścią trzonu zespołu, który chcieliśmy utrzymać i parafowanie tego kontraktu jest bardzo dobrym prognostykiem na przyszłość – dodał.

Russel w sezonie regularnym 2015/16 był jednym z najlepszych rozgrywających Tauron Basket Ligi. Notował średnio 12 punktów, 5,5 asysty oraz 3 przejęcia w każdym ze spotkań. Koszykarz został wybrany najlepszych zawodnikiem rozgrywek w marcu. King Wilki Morskie z nim w składzie zanotowały 11 zwycięstw w 17 spotkaniach i pewnie awansowały do fazy Play Off, gdzie musiały uznać wyższość Anwilu Włocławek.

Podczas negocjacji na temat przedłużenia kontraktu, Russell przyznał, że bardzo odpowiada mu projekt w jakim uczestniczy, i że jest zauroczony miastem. Zaznaczył, że pomimo innych, bardziej lukratywnych propozycji na stole postanowił pozostać w Szczecinie, bo tutaj ma wszystko co niezbędne, żeby się ustabilizować, i skupić tylko na grze – czytamy na stronie klubu.


Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

avatar
   
Powiadom o