Władze Polpharmy Starogard Gdański doszli do porozumienia z kolejnym zawodnikiem. Sztab szkoleniowy zaufa po raz kolejny umiejętnościom Łukasza Diduszki.


Zawodnik trafił do Starogardu Gdańskiego przed sezonem 2015/16 i spisywał się w nim na tyle dobrze, że przedstawiono mu propozycję dalszych występów w barwach Polpharmy. 30-letni koszykarz spędzał na parkiecie średnio około 31 minut i w tym czasie zdobywał 7.4 punktów, zbierał niemal sześć piłek na mecz i zaliczał jedną asystę. Diduszko cieszył się zaufaniem sztabu szkoleniowego, aż 26 razy wybiegał na parkiet w pierwszej piątce.

„W Polpharmie zagrał swój najlepszy sezon w karierze. Czuję oczywiście niedosyt, bo mogliśmy osiągnąć więcej. Ważnym czynnikiem przy podpisywaniu kontraktu był fakt, że moja rodzina świetnie czuje się w Starogardzie. Mam nadzieję, że w zbliżającym się sezonie poprawimy swoje miejsce w tabeli. Wiedza na temat klubu oraz zawodników pozwala wierzyć, że tak się stanie” – mówi Łukasz Diduszko.

Łukasz Diduszko dobrze czuje się w Polpharmie, co również przekłada się na jego statystyki. Wspomniane 7.4 punktów na mecz to najlepszy średni wynik zawodnika w historii jego sezonów w ekstraklasie. Poprzednio na najwyższym szczeblu ligowym występował w AZS – ie Koszalin, Kotwicy Kołobrzeg, Zniczu Jarosław i w Starcie Lublin, nigdzie jednak nie grywał tak często i tak skutecznie.

Władze Polpharmy zdają się być na półmetku procesu budowania składu na przyszły sezon. Obecnie kadra zespołu składa się z sześciu graczy, są to : Marcin Flieger, Michael Hicks, Uros Mirković, Łukasz Diduszko, Karol Michałek oraz Tomasz Krzywdziński.

źródło:własne/sportowa.com.pl


Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o