TBL: Bochno wraca do PGE Turowa Zgorzelec

TBL: Bochno wraca do PGE Turowa Zgorzelec
Lipiec 25 14:33 2016 Print This Article

Wychowanek PGE Turowa, Bartosz Bochno, porozumiał się z klubem i podpisał roczny kontrakt na występy w barwach „Czarno-zielonych”. Do Zgorzelca wróci po ponad pięcioletniej przerwie.

Występujący na pozycji obrońcy zawodnik najlepiej prezentował się pod względem statystycznym w barwach Polpharmy Starogard Gdański w sezonie 2014/15, kiedy przez ponad 25 minut na boisku zdobywał średnio 8.6 punktów i  1.7 zbiórek. Jego najmocniejszą bronią w ataku były zawsze rzuty za 3 punkty, a występując nad morzem mógł się pochwalić skutecznością równą 48,9% trafień!

Bartosz jest wychowankiem naszego klubu, zgorzelczaninem i zależało nam, żeby występował właśnie w naszych barwach. Cieszę się, że udało nam się ustalić wszystkie szczegóły i od przyszłego sezonu Bartosz zagra w domu, tzn. w PGE Turowie Zgorzelec – podsumowuje prezes klubu, Jerzy Stachyra.

Popularny „Bochen” ma na swoim koncie cztery srebrne medale Mistrzostw Polski zdobyte w barwach PGE Turowa. Razem z „Czarno-zielonymi” wystąpił również w TOP8 Pucharu ULEB w 2008 roku. Rozpoczynając karierę w Zgorzelcu z każdym rokiem pracował na lepszą pozycję w drużynie. Bochno zdobył serca kibiców na dobre, kiedy w 2008 roku trafił trzy „trójki” w kilka minut przeciwko Asseco Prokomowi znacząco przyczyniając się do zwycięstwa „Czarno-zielonych” 80:59.

 

źródło:ksturow.eu
Radosław Kaczmarski

napisz komentarz

0 Komentarzy

Brak komentarzy

Rozpocznij dyskusje.

Dodaj komentarz

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.