W pierwszym meczu ćwierćfinałowym rozgrywek o Puchar Polski Stelmet BC Zielona Góra pokonał drużynę Polskiego Cukru Toruń 79:55 i awansował do półfinału, w którym zmierzy się ze zwycięzcą pojedynku King Szczecin – PGE Turów Zgorzelec.

Polski Cukier Toruń – Stelmet BC Zielona Góra 55:79

Początek spotkania był zdecydowanie bardziej udany dla koszykarzy z Zielonej Góry. Punkty spod kosza zdobył Vladimir Dragicević, trójkę dorzucił Thomas Kelati i po nieco ponad dwóch minutach gry trener Jacek Winnicki musiał poprosić o pierwszą przerwę. Nie pomogła ona jednak torunianom w zdobywaniu punktów, a Stelmet powiększał swoją przewagę. W dalszej części gry punkty zdobył Obie Trotter, za trzy trafił Krzysztof Sulima i Polski Cukier odrobił niemal wszystkie straty. Ostatnie minuty pierwszej kwarty ponownie należały do podopiecznych trenera Artura Gronka i Stelmet prowadził po dziesięciu minutach gry różnicą 8 punktów. W drugiej odsłonie spotkania seria punktów zdobytych przez Tomasza Śniega i Łukasza Wiśniewskiego sprawiła, że strata torunian znów była minimalna. Szybko za trzy przymierzył Nemanja Djurisić i zielonogórzanie znów mieli bezpieczną przewagę. Po pierwszej połowie Stelmet BC prowadził 42:30.

W trzeciej kwarcie torunianie ponownie podjęli próbę zniwelowania strat. Grę na siebie wzięli gracze amerykańscy – Obie Trotter oraz Kyle Weaver, którzy powiększali dorobek punktowy swojej drużyny. W dalszej części gry akcji punktowych było mniej, a wszystko za sprawą serii przewinień ofensywnych popełnianych przez obie ekipy. Zielonogórzanie utrzymywali przewagę i kontrolowali przebieg gry, dzięki czemu przed decydującą odsłoną meczu prowadzili różnicą aż 16 punktów.Ostatnie dziesięć minut to pełna kontrola nad meczem koszykarzy z Zielonej Góry. Kolejne punkty dorzucił Djurisić, dorobek punktowy powiększył także Przemysław Zamoski i Stelmet wygrał ostatecznie to spotkanie 79:55.

MVP tego spotkania został wybrany Nemanja Djurisić, który zdobył 18 punktów i miał 8 zbiórek. Wśród torunian najlepiej spisał się Kyle Weaver, zdobywca 16 punktów.