Polski Cukier Toruń… zremisował 73:73 z medi Bayreuth w pierwszym meczu trzeciej rundy kwalifikacji do Koszykarskiej Ligi Mistrzów. Rewanż już w czwartek w Niemczech.

Początek meczu był bardzo wyrównany, ale gospodarze potrafili zdobyć tylko minimalną przewagę. Trójki trafiali Adonis Thomas oraz Gregor Hrovat, a dzięki akcji Davida Stocktona to medi prowadził po 10 minutach 20:18. W drugiej części meczu goście uciekli nawet na siedem punktów, ale torunianie starali się nie pozwolić na nic więcej. Późniejsze trafienia Bartosza Diduszki i Łukasza Wiśniewskiego znacznie zbliżyły ich do niemieckiej ekipy. Rzuty wolne Cheikha Mbodja ustawiły wynik spotkania po pierwszej połowie na remis po 34.

Polski Cukier świetnie wszedł w trzecią kwartę. Dwie akcje z rzędu wykończone przez Karola Gruszeckiego pozwoliły na wypracowanie dziesięciopunktowej przewagi. Drużyna z Bayreuth krok po kroku zmniejszała jednak straty. Po trójce Steve’a Wachalskiego przegrywa już tylko 51:55 po 30 minutach gry. Zespół trenera Dejana Mihevca bardzo długo utrzymywał przewagę, ale na dwie minuty przed końcem dzięki trafieniu De’Mona Brooksa to drużyna z Niemiec wróciła na prowadzenie. Polski Cukier miał szansę na zwycięstwo w tym meczu, ale w ostatniej akcji trafił Thomas i rywalizacja zakończyła się… remisem.

Rewanżowe spotkanie już w czwartek w Bayreuth.

Polski Cukier Toruń – medi Bayreuth 73:73 (18:20, 16:14, 21:17, 18:22)
Polski Cukier: Gruszecki 17, Mbodj 14, Lowery 13, Cel 9, Wiśniewski 7, Karnowski 5, Diduszko 4, Sulima 2, Śnieg 2
medi: Thomas 18, Stockton 13, Hrovat 12, Brooks 9, Robertson 8, Wachalski 7, Dimec 4, Seiferth 2, Doreth 0, Meisner 0