Za nami sobotnie spotkania w ramach szóstej kolejki Polskiej Ligi Koszykówki. Polpharma Starogard Gdański pokonała na wyjeździe AZS Koszalin, a PGE Turów Zgorzelec wygrał u siebie z Kingiem Szczecin.

AZS Koszalin – Polpharma Starogard Gdański 81:86

Pierwsza część meczu nie była zbyt ofensywna – obydwie drużyny grały nerwowo i nieskutecznie. Aktywny był jednak Andrija Bojić, a dzięki niemu Polpharma miała przewagę 11:8. Później jednak ważne punkty notował Diante Baldwin, a po trójce Jakuba Dłoniaka po 10 minutach było 18:17 dla AZS. W drugiej części meczu Bojiciowi pomagał Thomas Davis, a starogardzianie znowu byli na prowadzeniu. Mecz był jednak ciągle bardzo wyrównany, a w końcówce pierwszej połowy przydał się Filip Pruefer. Dzięki niemu goście wygrywali 39:37.

Zaraz na początku trzeciej kwarty trafienia Damiana Jeszkego oraz Modestasa Kumpysa pozwalały koszalinianom uciec na sześć punktów. Polpharma dzięki Ameenowi Tanksleyowi i Marcinowi Fliegerowi doprowadzała jeszcze do remisu, ale tylko na chwilę. Znowu aktywny był Jeszke, swoje dodał Młynarski, a AZS prowadził po 30 minutach 64:58. Zespół trenera Miliji Bogicevicia nie zamierzał się poddawać i kolejne trafienia Davisa oraz Bojicia oznaczały remis. AZS znowu wychodził na prowadzenie, a spotkanie ciągle było zacięte. Dwie minuty przed końcem po rzutach wolnych Joe Thomassona to Polpharma była na prowadzeniu. W końcówce ważne trafienie zanotował jeszcze Davis i to starogardzianie wygrali 86:81.

Andrija Bojić był najlepszym strzelcem gości – zanotował 26 punktów i 7 zbiórek. W ekipie gospodarzy wyróżniał się Damian Jeszke z 17 punktami.

PGE Turów Zgorzelec – King Szczecin 89:82

Początek meczu można uznać za wyrównany, chociaż to PGE Turów był stroną przeważającą. Po wsadzie Kacpra Borowskiego to właśnie ta ekipa prowadziła 11:7. King ciągle był jednak niezwykle blisko, dlatego trafienia Taurasa Jogeli i Jimmy’ego Gavina dały tej ekipie przewagę. Ostatecznie po 10 minutach to szczecinianie wygrywali 24:22. Zaraz na początku drugiej kwarty gospodarze doprowadzali do remisu, a po trójce Francisa Hana wychodzili nawet na prowadzenie. Mecz był niezwykle zacięty – ostatecznie dzięki rzutowi wolnemu Bartosza Bochny pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 42:41 dla ekipy trenera Mathiasa Fischera.

Trzecia kwarta była podobna, czyli… bardzo wyrównana. Dużo dawał z siebie Darrell Harris, ale dobrymi akcjami odpowiadał m.in. Bradley Waldow. W końcówce tej części meczu ważnym graczem był jednak Karolis Petrukonis i to dzięki niemu PGE Turów wygrywał 68:62 po 30 minutach rywalizacji. Zgorzelczanie starali się mieć sytuację pod kontrolą w ostatniej kwarcie. Pomagały w tym trafienia Waldowa, chociaż King co chwilę zbliżał się na dwa-trzy punkty. Ostatecznie po rzucie Camerona Ayersa gospodarze zwyciężyli 89:82.

Najlepszym strzelcem PGE Turowa był Bradley Waldow z 25 punktami i 6 zbiórkami. W ekipie ze Szczecina wyróżniał się Tauras Jogela z 17 punktami i 5 zbiórkami.

Spotkanie w Zgorzelcu odbyło się w cieniu tragedii osobistej Bradleya Waldowa. Amerykanin zadedykował mecz swojemu ojcu o którego śmierci dowiedział się przed pierwszym gwizdkiem.

Jestem zszokowany. Moje najgłębsze kondolencje kieruje do Brada. Nikomu nic nie powiedział, a tę smutną informację przekazał nam dopiero po meczu w szatni.  Nie wiem jak ten chłopak mógł w ogóle grać, a zagrał świetnie. Mam nadzieję, że zespół mu to zwróci i pomoże w tym ciężkim czasie. W tym momencie koszykówka nie ma żadnego znaczenia. Musimy mu pomóc, by przetrwał ten okres – rozpoczął pomeczową konferencję prasową trener Mathias Fischer.

PLK: Znakomita trzecia kwarta Polskiego Cukru, Czarni pokonani

źródło: plk.pl