NBA: Amerykanie lepsi od Reszty Świata. Zion zniszczył kosz

23
21619

Weekend Gwiazd w Chicago otworzyliśmy klasycznym już meczem pomiędzy pierwszoroczniakami i drugoroczniakami. Ostatecznie drużyna USA pokonała Resztę Świata 151:131, a Zion Williamson wsadził piłkę z taką siłą, że uszkodził kosz.

USA – RESZTA ŚWIATA 151:131

• Panowie mieli rzecz jasna sporo zabawy, bo tym jest mecz wschodzących gwiazd. Kibice oglądający spotkanie nie mogli po wszystkim czuć się zawiedzeni, ponieważ zobaczyli kilka naprawdę interesujących momentów, m.in. Lukę Doncicia trafiającego z połowy i Milesa Bridgesa zapowiadającego konkurs wsadów.
  • To właśnie Bridges zgarnął nagrodę MVP. Skończył mecz z 20 punktami, 5 zbiórkami i 5 asystami. Najlepiej punktującym w całym spotkaniu był Kanadyjczyk R.J. Barrett, który trafił 11/17 z gry i zanotował 27 oczek. W drużynie USA każdy zawodnik rozegrał dokładnie 20 minut, z kolei Reszta Świata w dużej mierze postawiła na swoich starterów.
  • W drugiej kwarcie miał jednak miejsce wyjątkowy moment. Zion Williamson otrzymał pomarańczową tuż pod obręczą i wsadził ją z taką mocą, że uszkodził jeden z koszy. – Koledzy powiedzieli mi o tym dopiero w przerwie meczu. Szczerze mówiąc nie sądzę bym ja to zrobił – mówił po wszystkim Zion, odrobinę rzecz jasna żartując. Można odnieść wrażenie, że podobnych historii w jego karierze będzie więcej.
  • Zazwyczaj takie mecze do bólu przypominają towarzyskie gierki na Venice Beach, gdzie amatorzy latają nad obręczami bez jakiejkolwiek defensywy. W tym wypadku mieliśmy jednak młodych chłopaków z naprawdę wybujałą wyobraźnią, co poskutkowało udanym otwarciem Weekendu Gwiazd w Chicago. Kolejnej nocy konkursy, wobec których jak zwykle spore oczekiwania.

Nowa wielka wyprzedaż Nike! Tylko do niedzieli!

NBA: Marcus Smart wraca do Shaqtin’ A Fool w wielkim stylu!

SceptoFan

No dobrze, może nawet się rozsypie (oby nie), ale dlaczego to miałoby uniemożliwiać jaranie się nim? Nie ma tu sprzeczności. Jarać się można, bo turboKlocek jest odlotowy.

Tomek81
Użytkownik
Tomek81

TurboKlocek ….. Brawo. Świetny opis 🙂 Pojdzie w eter 😉

SceptoFan

Czy ktoś wie, po co trenerzy biorą w takich meczach czas?

Kamil
Kamil

żeby wydłużyć spotkanie?

Bart
Bart

Czas na reklamę w TV i to jest z duży ustalone ile i kiedy.

SceptoFan

Czyli jak zawsze: gdy nie wiadomo o co chodzi, to zawsze chodzi o to samo.

Majk
Majk

29 / 88 w rzutach za trzy punkty obu drużyn. Drużyna reszty świata rzuciła 49 razy za 3. To jest jakaś paranoja. Konkurs rzutów za 3 punkty myślałem że jest w sobotę.

brewin

Majk, oglądałem ten konkurs, masakra, pamiętaj jeszcze, że grali tylko 40 minut!! Byłoby więcej ciapania z 12 metrów…., hejka

Tomek81
Użytkownik
Tomek81

Znowu bezsensownie stracona nocka. Moglem sobie obejrzec jakis filmik najlepsze akcje czy tez najlepsze dunki z ostatniego sezonu, plus rzuty za trzy. Ta gra juz nie jest gra. To smiech na sali. Nie latwiej bylo ustawic dwie druzyny w rzedach i niech kazdy efektownie wklada pilke do kosza. Defenstwy to i tak tam nie ma to po co ryzykowac zdrowiem zawodnikow. A najgorsze ze w niedziele bedzie jeszcze gorzej 🙁

pizgaczow
pizgaczow

Na jakiej podstawie spodziewałeś się czegoś innego? Jeśli uważasz, że zmarnowałeś nockę, to na własne życzenie. Od kiedy powstała formula usa vs World te mecze tak wyglądają. Rookies chociaż starali się dokopać drugoroczniakom.

Bulls '93
Bulls '93

To po prostu nie oglądaj na żywo, nikt ci nie każe, a jak widać tak zawodnicy, a przede wszystkim kibice świetnie się bawili, a jak widać na końcowych obrazkach nawet sędziowie się do tego przyłączyli nie zważając na błędy kroków w ostatnich sekundach. Te mecze nie są świętem obrony tylko totalnej zabawy, rzutów za 3 i konkursem wsadów, zawsze tak było i niech tak pozostanie.

Czesio1
Czesio1

A może nie zawsze? W latach 90tych przez trzy kwarty się bawili ale ostatnią już grali na poważniej.

Kamil
Kamil

nie przeżywaj teraz, trzeba było nie oglądać,ASG jest dla dzieci lat 12-16.

pops
pops

Kamil i trochę zawsze był dlatego wiele osób uwielbia te z lat 90tych czy początku 2000 oprócz większej zaciętości wtedy fani z PL mieli po te 10-17 lat…. i była magia…. potem masz więcej i widziałeś na youtube wszystkie powtórki od lat 60tych i wszystkie sztuczki streetballowe i się wypaliła pasja… jak przez kilka lat nie oglądałem w ogóle nba, czasem w newsach kto wygrał finał… po przerwie z 5+ lat zainteresowanie wróciło, ale trzeba było uczyć się kto jest kim w lidze….

Fan NBA
Fan NBA

Ale tak zawsze jest. Więc nie wiem czego sie spodziewałeś.Ja nawet nie patrzałem highlist tylko kto wygrał kto mvp i tyle.To nawet nie koszykówka tylko zabawa.To jak byś poszedł na Terminatora czy Rambo i narzekał,że mało romantyczny

Tomek81
Użytkownik
Tomek81

Dzięki Czesio za zrozumienie o to mi właśnie chodzi. Zabawa zabawą ale niech chociaz ostatnia kwarta bedzie walką. 3 kwarty na remis a pozniej 12 min walki. Kibice się świetnie bawili bo za bilety płacili . Ja zapłaciłem za league pass i bawić się nie bawiłem. I macie racje patgrząc na ostatnie lata nie powinienem sie spodziewać niczego innego. Jednak na world vs USA jednak cos tam grali w obronie a po drugie liczyłem że NBA sie obudzi 🙁 Co mam zrobić że bardziej ekscytującym jest mecz najsłabszych w lidze niż ASG czy USAvsWorld 🙁

Arion
Arion

Ogólnie słaby mecz. Pierwsza połowa jeszcze jako tako, reszta świata starał się przycisnąć w obronie od czasu do czasu ale bez Luki, on podszedł do tego meczu tak lajtowo, że się nie dało go oglądać. Druga połowa to już pogrom USA i przez cały mecz masa rzutów za 3. Porażka

brewin

Usunąć linię za 3 pkt lub przesunąć ją o dwa metry dalej… kto jest za??

manute
manute

Wczoraj w meczu celebrytów była linia za 4 punkty. Ja bym ją zostawił na jutrzejszy mecz gwiazd.

Inszy
Inszy

Jako że nie lubię oglądać lekkich treningów rzutowych, to sobie odpuściłem ten “mecz” (i to samo zrobię z głównym), ale widzę tytuł “Zion zniszczył kosz”, to zobaczę!
Zniszczył… Ot, lekko naruszył. Niszczył, to Shaq!

Grzegorz Es

Wyłączyłem po minucie, chciałem dać szansę ale szkoda czasu. Parodia rywalizacji na boisku koszykarskim.