Adam Silver ma dla was propozycję. Jeżeli nie macie ochoty oglądać całego meczu, to wkrótce dostaniecie szansę na wykupienie ostatnich pięciu minut… Czy to na pewno dobre rozwiązanie? LeBron James mówił ostatnio: – Mecz można zarówno rozstrzygnąć w pierwszej kwarcie, jak i w ostatnich minutach. Cały czas dajesz z siebie wszystko.

Nowe rozwiązanie ma być wygodą dla kibiców, którzy nie mają czasu oglądać całego widowiska i chcą dostać tylko momenty rozstrzygające o wyniku, jeżeli mecz jest zacięty do ostatnich minut. Komisarz NBA – Adam Silver przyznał, że liga zauważyła te tendecje i niewykluczone, że wkrótce wprowadzi do League Passa usprawienie. Jeszcze przed rozpoczęciem sezonu użytkownicy LP dostali możliwość wykupowania tylko jednego meczu. Czy NBA zrobi kolejny krok.

Wprowadzamy coraz więcej możliwości – mówi komisarz ligi – Adam Silver. – Myślę, że zmierzamy do punktu, w którym kibice będą chcieli kupować ostatnich pięć minut spotkania. Zapłacą za to adekwatną cenę do tej, jaką płacą za dwie godziny koszykówki. To ciągle ta sama wartość, tylko podana w inny sposób. Tak, by każdy był zadowolony – dodał poniekąd sugerując, że liga ma już gotowy plan, który będzie w stanie wprowadzić w życie. Kiedy? Niewykluczone, że od przyszłego sezonu.

Kibice mogą z tego korzystać także w sytuacjach, gdy zawodnik jest bliski pobicia rekordu. Pod kątem marketingowym pomysł jest interesujący, bo zwiększa zakres użytkowników. Gorzej jeśli ci, którzy do tej pory wykupowali dwie godziny, nagle zdecydują się tylko na pięć minut. O to jednak zdają się w NBA nie martwić. W międzyczasie Silver myśli o jeszcze łatwiejszym dostępie dla fanów, którzy śledzą mecze np. za pośrednictwem twittera.

Spodziewam się znacznie bardziej wyrafinowanych powiadomień w mediach społecznościowych. Zobaczysz, że Sue Bird gra dobry mecz, lubisz Sue Bird, a Sue Bird może zagrać mecz życia. Wystarczy, że klikniesz i masz dostęp do widowiska – mówi dalej.

fot. Keith Allison, Creative Commons

Wyniki NBA: Game-winner Caldwella-Pope’a, triple-double Hardena


Dodaj komentarz

8 komentarzy do "NBA: Tylko ostatnie 5 minut meczów?"

avatar
   
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Kamil. S
Gość

Ale bzdura 🙂 to tylko perfidny pomysl na nabijanie ligowych kont, a argumenty sa żenujące 🙂

Piotr Zach
Editor

Dlaczego? Dla mnie to geniusz marketingowy NBA – sam kilkakrotnie patrzyłem na mecz jednym okiem, wybudzając się z letargu na ostatnie minuty. Nie oszukujmy się, często w przebiegu meczu mamy duże odskoki punktowe, powroty, zmiany prowadzenia. Jeżeli ktoś chce wnikliwie oglądać NBA to poświęci czas na cały mecz, wiadomo, ale łatwo mi sobie wyobrazić fanów, którzy szukają głównie emocji i znajdą je właśnie w ostatnich 5 minutach.

Dla konserwatystów ten pomysł będzie bezczeszczeniem, ale dla wielu to ciekawa alternatywa. Zależy jeszcze jaki poziom osiągną te “adekwatne ceny” 😉

Nasza Sardynia
Gość

Zdecydowanie wolę FullGameHighlights w 9minut mamy wszystkie akcje zakonczone punktem.

Grzegorz
Gość

Nie są wszystkie. Ale fajnie się ogląda

bartek
Gość

a jaka opcja będzie w przypadku dogrywki ??? 😉

Wojtek23
Gość

PPV ; )

tłoknr1
Gość

jak jest mecz zaciety to te ostanie 5 minut to tra tyle co reszta spotkania

Wojtek23
Gość

Prawdziwy fan zrobi wszystko, by obejrzeć cały mecz. Ostatnie 5minut to wersja dla leniwych. Niestety komercyjny świat idzie w tę stronę, gdzie sens nie odgrywa większej roli. To jest spłycanie podejścia do ligi tylko dla zysku. Kolejny bastion padł. Od kiedy mecze gwiazd stały się popisem ataku bez obrony, to NBA od strony marketingu w niewielkim stopniu może mnie zaskoczyć (brak trzeciego kibla w stanie NC).