NBA: Steph Curry poczuł za dużo mocy!

5
4630

Steph Curry przyzwyczaił nas do niesamowitych rzutów. Dopóki trafia nikt nie zwraca uwagi na to, że to są bardzo często szalone rzuty z daleka lub z nieprzygotowanych pozycji. Curry chciał, żeby pierwsze punkty w historii nowej hali Chase Center były spektakularne. Owszem, skończyło się spektakularnie, ale na niedolocie z dziesięciu metrów.

Czy widzieliście już najnowszy PROBASKET LIVE? Spotykamy się w każdy poniedziałek o godz. 21:00 na YouTube PROBASKET. Na żywo i w formie video. Możecie komentować i zadawać pytania.

To był tylko mecz przedsezonowy (rozegrany w nocy z soboty na niedzielę), a najważniejsi gracze obu drużyn spędzili na boisku mniej niż 20 minut każdy. Lakers rozpoczęli od prowadzenia 11:0. Warriors zdołali dojść do rywali w drugiej kwarcie na cztery punkty (41:45), ale Jeziorowcy szybko zwiększyli przewagę i wygrali 123:101.

Było to też pierwsze spotkanie Warriors w nowej hali Chase Center. W pierwszej minucie Steph Curry chciał otworzyć wynik spotkania rzutem z około 10 metrów. Piłka jednak nie trafiła nawet w obręcz, co wywołało uśmiech zarówno u samego zawodnika, jak i komentatorów.

Curry zdobył w tym spotkaniu 18 punktów, a drugim najlepszym strzelcem Wojowników okazał się debiutant Jordan Poole (17 punktów).

W zespole Lakers najskuteczniejszy był Anthony Davis (22 punkty i 10 zbiórek). LeBron James dołożył 15 punktów i osiem asyst. Double-double miał też JaVale McGee (10 punktów i 13 zbiórek).

Więcej o spotkaniu WarriorsLakers przeczytajcie tutaj.

Sezon NBA rozpocznie się we wtorek 22 października. Do tego czasu każda z drużyn rozegra kilka meczów przedsezonowych. Niektóre z nich rozpoczynać się będą o bardzo przystępnych dla nas godzinach. Dlatego warto sprawdzić nasz “niezbędnik” meczów przedsezonowych.

Najbliższe mecze NBA NA ŻYWO bez zarywania nocy we wtorek i w czwartek!

Wtorek 8 października godz. 12:00 Toronto Raptors – Houston Rockets*

Czwartek 10 października godz. 12:00 Toronto Raptors – Houston Rockets*

* Te mecze rozgrywane będą w Japonii. Stąd ich nietypowa godzina.

Pamiętajcie też, że już dziś o godz. 21:00 okazja do oglądania naszego Podcastu na YouTube PROBASKET – Podcast PROBASKET zmienia się w PROBASKET LIVE!

NBA: Przedsezonowe mecze czas zacząć! Co trzeba wiedzieć?

Wyniki NBA: Pierwszy mecz w Chase Center padł łupem Lakers

Kariery w NBA nie zrobił, ale wsad z linii rzutów wolnych już tak!