Obecne położenie Luka Waltona nie jest komfortowe, choć zarzuty wobec jego osoby jeszcze się nie potwierdziły. Sprawa dotyczy oskarżenia o napaść na tle seksualnym, które wysunęła przeciwko byłemu trenerowi Lakers, a jednocześnie obecnemu Kings jedna z byłych reporterek telewizyjnych. Sprawa wydaje się poważna, gdyż tematem zainteresowała się już Liga.


Luke Walton nie stroni ostatnio od stresujących doświadczeń – po wielu miesiącach spekulacji został finalnie zwolniony z Los Angeles Lakers, by od razu podpisać umowę z Sacramento Kings. Od początku było wiadomo, że w nowej organizacji łatwo nie będzie, gdyż przejął zespół po niespodziewanie usuniętym ze stanowiska i powszechnie chwalonym Davie Joergerze. Poza skomplikowanymi kwestiami zawodowymi pojawił się także bardzo poważny wątek obyczajowy. Kwestia oskarżeń do tej pory nie była traktowana poważnie, jednak nabrała tempa, gdyż chęć ustalenia faktów wykazała Liga oraz klub z Sacramento. Oczywiście do momentu ustalenia prawdy nikt nie wykona niepotrzebnych ruchów wobec Waltona, natomiast sam fakt śledztwa może odbić się na jego pracy, zakładając oczywiście niewinność byłego gracza. Jeżeli zarzuty się jednak potwierdzą, to nie należy wykluczyć, że władze Kings nie będą chciały pozwolić sobie na wizerunkowe niedogodności i mogą podjąć kroki w kierunku rozwiązania umowy z nowym coachem. Cała ta sytuacja może wpłynąć negatywnie na szatnię młodej ekipy z Sacramento. Tym samym zarówno przedstawiciele klubu, jak i ligi i sam podejrzany muszą wykazywać się dużą ostrożnością i rozwagą w wypowiedziach i czynach.

10
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
9 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
NoreKamilboltPiotrCarter5icenumerocinq Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jehowy
Gość
Jehowy

Następna kur… Co chce wyłudzić szmal. Do roboty ściery.

Ruspect
Gość
Ruspect

Chyba następny który sie uważa za “pan wszystko mi wolno”.Następny D.Rose czy Kobas.Ciekawe czemu np Lillarda czy Kembe nikt nie oskarża i wielu innych,a są bogatsi od Waltona.Oczywiście może też dziewczyna kręcić w co nie do końca wierzę

Filip
Gość
Filip

Sama mu dała, bo liczyła na przygodę albo nawet szybszą karierę a teraz płacze po kilku latach i żąda pieniędzy. Dziwne, że te laski kilka a nawet kilkanaście siedzą cicho o potem nagle przypominają sobie o tej strasznej traumie… Nie bądź naiwny. Całe to #metoo to jedna wielka szopka. Zaczęło się od prawdziwych ofiar ale teraz wszystkie to karierowiczki, które wtedy same chętnie obciągały pały.

Kamilbolt
Gość
Kamilbolt

Jakiś ty Ruspect naiwny 😉
To profeministyczne “pan wszystko mi wolno” wsadź sobie w tyłek pantoflarzu 🙂 Tym bardziej, jeśli laska nie ma dowodów. To osądzanie oskarżonego zanim sąd wyda jakikolwiek wyrok w tej sprawie jest niedorzeczne.

Niestety ale nie wszystkie kobiety zasługują na pełnię praw obywatelskich, jeśli wykorzystują je tak perfidnie i z taką szkodą dla innych. Przypominam, że Tyson po takiej akcji miał skończoną karierę.

Dokładnie tak Filip – Liam Neeson bardzo słusznie nazwał całą tą akcję “polowaniem na czarownice”. No i co tu dużo gadać, ale jej autorzy zrobili kobietom typową niedźwiedzią przysługę.

icenumerocinq
Użytkownik
icenumerocinq

Zabawne w tej całej akcji metoo, w którą mocno zaangażowały się feministki, jest jej efekt w kontekście zatrudnienia i awansów. Mianowicie mężczyźni pełniący wysokie pozycje w firmach nie chcą zatrudniać na stanowiskach podwładnych kobiet w obawie przed takimi właśnie oskarżeniami. Jest to oczywiście niesprawiedliwe w kontekście kobiet, które chcą robić karierę dzięki kompetencjom. Jednak feministki i działaczki metoo robią swoim ambitnym koleżankom wilczą przysługę.

Carter5
Gość
Carter5

Kamilbot debilu pomyśl czemu Walton a nie ktoś inny np Lebron czy Curry?

Piotr
Gość
Piotr

Bo wymienieni są żonaci, mają rodziny i nie mają przygodnych kontaktów seksualnych albo robią to… Nie wiem, bardziej z głową? Tego nikt z nas nie wie. Natomiast sam fakt że ktoś chodzi do łóżka na lewo i prawo oczywiście możemy rozpatrywać w kwestii moralności, zepsucia, skrzywionego systemu wartości itd., tylko że to ich życie i ich problem. Fakt bezdyskusyjny, że facet zaliczajacy co się nawinie nie powinien być idolem młodzieży, herosem do naśladowania to jedno, natomiast w mojej ocenie, ale i w cywilizowanych systemach prawnych też nie czyni to z takiego delikwenta automatycznie przestępcy! I o to się rozchodzi.

Kamilbolt
Gość
Kamilbolt

Amen. Niestety nie wszyscy pewne rzeczy rozumieją.
Zaś kobiety, które postępują w taki a nie inny sposób próbując coś potem na tym ugrać same wystawiają sobie świadectwo. Przy okazji niestety robią krzywdę raz, że porządnym kobietom a dwa, że faktycznym ofiarom przestępstw na tle seksualnym.

Nore
Gość
Nore

No własnie nikt z nas tego nie wie Piotrze ale z góry Walton jest niewinny.Z wypowiedzi Kamilbota wnioskuje,że powstał z wyżej wymienionej sytuacji

Kamilbolt
Gość
Kamilbolt

Jak mówi pewne przysłowie “kto kogo przezywa, sam się tak nazywa”, co zresztą z twojego postu właśnie wychodzi.