NBA potwierdziła wielkie mecze w pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia i dodatkowo zaprezentowała kilka kluczowych spotkań, które będą cieszyły się szczególnym zainteresowaniem kibiców. Sprawdźcie m.in. kto otworzy sezon regularny.


Początek sezonu NBA już 16 października! Liga postanowiła skrócić okres obozów przygotowawczych i rozciągnąć rozgrywki zasadnicze, by zespoły grały mniej back-to-back, czyli dzień po dniu i miały dzięki temu więcej czasu na odpoczynek.

Pierwszy dzień zmagań przyniesie nam dwie niezwykle interesujące rywalizacje. Będzie to także noc, w którym mistrzowie ostatniego sezonu otrzymają swoje pierścienie, a pod kopułą Oracle Arena zawiśnie kolejny mistrzowski baner.

NBA podała na razie tylko część spotkań z pierwszego tygodnia rozgrywek. Są to mecze transmitowane na całe Stany Zjednoczone.

Terminarz o pozostałe spotkania zostanie uzupełniony przez NBA w najbliższym czasie. Dziś poznaliśmy najważniejsze dla ligi spotkania, bo te transmitowane na cały kraj.

16 października 2018 – wtorek – DZIEŃ 1!
(dla nas noc z wtorku na środę, pamiętajcie, że w USA podaje się gospodarza na drugim miejscu – my w opisach zmieniamy na “styl europejski” i gospodarza piszemy na pierwszym miejscu)

godz. 2:00 Boston Celtics – Philadelphia 76ers

godz. 4:30 Golden State Warriors – Oklahoma City Thunder

W drugi dzień sezonu zagrają New Orleans Pelicans przeciwko Houston Rockets – najprawdopodobniej pierwszy mecz w barwach Rox Carmelo Anthony’ego oraz Dallas Mavericks z Phoenix Suns, czyli debiut w lidze Luki Doncicia i DeAndre Aytona. 18 października swój debiut w koszulce Los Angeles Lakers zaliczy LeBron James. Będzie to miało miejsce w Portland, przy okazji wyjazdowego meczu z Trail Blazers.

Mecze świateczne pozostają bez zmian, czyli tak jak informowaliśmy wcześniej we wtorek 25 grudnia (gospodarz na pierwszym miejscu, czas obowiązujący w Polsce):

godz. 18:00 New York Knicks – Milwaukee Bucks

godz. 21:00 Houston Rockets – Oklahoma City Thunder

godz. 23:30 Boston Celtics – Philadelphia 76ers

godz. 2:00 Golden State Warriors – Los Angeles Lakers

godz. 4:30 Utah Jazz – Portland Trail Blazers

Interesująco zapowiada się również dzień Martina Luthera Kinga. TNT przygotowało tzw. triple-header, rozpoczynając od meczu Memphis Grizzlies z New Orleans Pelicans. Dlaczego Memphis? Bo to ważne miasto dla historii MLK, a poza tym Grizzlies przy zachowaniu zdrowia przez Mike’a Conleya i Marca Gasola mogą w kolejnym sezonie być zupełnie inną drużyną niż ta, którą oglądaliśmy w poprzednich rozgrywkach.

Poniedziałek 21 stycznia, Dzień Martina Luthera Kinga (gospodarz na pierwszym miejscu, czas rozpoczęcia meczu obowiązujący w Polsce – to nie wszystkie mecze tego dnia, ale te, które w USA będą transmitowane na cały kraj)

godz. 23:30 Memphis Grizzlies – New Orleans Pelicans

godz. 2:00 Philadelphia 76ers – Houston Rockets

godz. 4:30 Los Angeles Lakers – Golde State Warriors

 


1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Cytadela Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Cytadela
Gość
Cytadela

Nie liczyłbym specjalnie na mefis i na ich zdrowie.