Niestety, kontuzja Jabariego Parkera nie była tylko skręceniem stawu kolanowego. Prześwietlenie wykazało ponowne zerwanie więzadła krzyżowego. Informacje przedstawił u siebie Zach Lowe z ESPN. Zaraz po tym Jason Kidd potwierdził to w rozmowie z dziennikarzami. Zawodnika czeka dwanaście miesięcy rehabilitacji.

To drugi tego typu uraz zawodnika Milwaukee Bucks. Po raz pierwszy zerwał więzadło podczas swojego debiutanckiego sezonu. To koszmarne wieści, ponieważ Jabari Parker rozgrywał naprawdę przełomowe rozgrywki. W 51 meczach notował średnio 20,1 punktu, 6,2 zbiórki, 2,8 asysty i przechwyt trafiając 49% z gry i 36,5% z dystansu. Lada dzień zawodnik przejdzie operację i wszystko wskazuje na to, że straci około połowy rozgrywek 2017/2018.

Na domiar złego kontuzja komplikuje najbliższą przyszłość zespołu i zawodnika. Latem 2017 Bucks mogli zaproponować Parkerowi przedłużenie debiutanckiego kontraktu, ale w takich okolicznościach zespół może się wstrzymać z decyzją i odesłać zawodnika na rynek wolnych agentów za rok. Wówczas Parker byłby zastrzeżonym zawodnikiem, więc Bucks mieliby możliwość wyrównania oferty innego zespołu.

Kontuzji wychowanek Duke nabawił się w meczu z Miami Heat. Sytuacja miała miejsce w połowie trzeciej kwarty.

fot. Keith Allison, Creative Commons


Dodaj komentarz

5 komentarzy do "NBA: Koszmarne wieści dla zawodnika Bucks"

avatar
   
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Cikos
Gość

To samo kolano co rok temu?
Ja pierdziele!!!

moscu
Gość

Tragedia

Grizzfan
Gość

Dla Bucks może to się okazać wygrana na loterii. Chłop podniósł się po jednej takiej kontuzji więc podniesie się zapewne też i po drugiej, a cena będzie pewnie o połowę niższa niż sprzed kontuzji.

MervinMinky
Gość

Januszowe spojrzenie na świat….

Jehowy
Gość

Trzymaj się chłopaku.