Tym razem LeBron James przesadził, ale przyznał, że popełnił błąd i przeprosił. Na Instagramie zawodnika Los Angeles Lakers pojawił się opis, który po prostu był niestosowny. 


Sytuacja miała miejsce po porażce Los Angeles Lakers z Memphis GrizzliesLeBron James na swoim Instagramie podzielił się słowami kawałka “ASMR” rapera 21 Savage, w których ów raper nawija: – Dostajemy te żydowskie pieniądze i wszystko jest koszerne. Jamesa szybko uświadomiono, że mógł tym kogoś urazić.

– Najmocniej przepraszam, jeśli kogoś to dotknęło – mówił w rozmowie z ESPN. – Nie wybrałem tych słów, by kogoś obrazić. Zawsze wrzucam jakieś cytaty podróżując samochodem. Słucham świetnej muzyki i taki jest tego produkt uboczny. Uznałem, że te słowa są komplementem, ale w oczach wielu nie były. Jeszcze raz przepraszam, nie chciałem nikogo urazić – dodał.

W sprawie z LBJ-em skontaktowała się także liga, ale po wyjaśnieniach zawodnika Lakers postanowiono, że żadne konsekwencje nie zostaną wyciągnięte. James ma bardzo mocne plecy na samej górze. Zawodnik miał zinterpretować pieniądze jako symbol żydowskiej siły, ale w amerykańskim społeczeństwie wątek żydów i ich pieniędzy ma bardzo często negatywny oddźwięk.

NBA: Niesamowity rzut Luki Doncicia na dogrywkę!


Chcesz dołączyć do redakcji PROBASKET? Napisz: redakcja (at) probasket.pl

Mamy jeszcze jedną ciekawostkę. Tylko dla wtajemniczonych i czytających uważnie 🙂 Założyliśmy na Facebooku specjalną grupę dyskusyjną dla czytelników i przyjaciół PROBASKET.

Grupa jest zamknięta, ale zapraszamy do niej wszystkich pozytywnych fanów NBA – https://www.facebook.com/groups/probasketpl/ – to ma być miejsce, gdzie będziemy dzielić się spostrzeżeniami i wymieniać doświadczeniami. Dołącz do grona pozytywnych fanów NBA.

10
Dodaj komentarz

avatar
9 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
10 Comment authors
suntzutohimon81JohnRamboRzaObiektyw Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Roman
Gość
Roman

Czarny antysemita haha

Jehowy
Gość
Jehowy

Przecież prawdę powiedział. Nie musiał przepraszać (albo właśnie musiał?).

Olo
Gość
Olo

Takie to dziś czasy, że gdy prawdę powiesz to musisz przepraszać.

Roc Divers
Gość
Roc Divers

To pokazuje jaką moc mają żydzi. Koszykarz, który ma pewnie około miliarda dolarów i jest światową ikoną musi przepraszać za taki pierd… który btw jest prawdą! Strasznie szybko Go wyprostowali. I to jak. Potulny jak mały piesek w tych przeprosinach. #tojestchore

Emilian Klater
Gość
Emilian Klater

Niestety, mówienie prawdy to Antysemityzm.

Obiektyw
Gość
Obiektyw

Karmiącą rękę kąsasz chamie…

Rza
Gość
Rza

21 savage dobra muzyka?????Common men.To już nie rap!

JohnRambo
Gość
JohnRambo

Goebbels z niektórych z was byłby dumny. Propaganda III Rzeszy ciągle żywa

tohimon81
Gość
tohimon81

Jakby ktoś pisał, że dostaje polskie pieniądze i przez to musi jeść bigos i pierogi to bylbym raczej dumny niż obrażony 😀

suntzu
Gość
suntzu

Co chciał przekazać to przekazał, reszta nie ma już znaczenia. To, że niektórzy mają problem z łączeniem logicznych faktów to jedno ale LBJ to inteligentny facet i z pewnością liczył się z taką reakcją. Wielki plus dla niego.