Panuje przekonanie, że najlepsze lata Festusa Ezeliego dopiero przed nim. Portland Trail Blazers długo szukali rozwiązania na pozycję nr 5. W końcu dogadali się w sprawie kontraktu z byłym zawodnikiem Golden State Warriors.

Festus Ezeli opuszcza Oakland jako mistrz NBA. Nowe porządki w drużynie Steve’a Kerra zmusiły środkowego do rozejrzenia się za inną drużyną. Ezeli trafił na rynek wolnych agentów jako niezastrzeżony gracz po tym, gdy Warriors zrezygnowali z praw do gracza. Portland Trail Blazers przedstawili zawodnikowi ofertę 2-letniego kontraktu za 16 milionów dolarów, przy czym drugi rok umowy jest opcją zespołu.

Ezeli mimo wszystko nie wahał się zbyt długo. Docelowo w rotacji Terry’ego Stottsa będzie wychodził jako pierwsza opcja na pozycję nr 5. Po dobrym okresie w Oakland, miejsce w wyjściowym składzie jest dokładnie tym, czego gracz oczekiwał. Ezeli to nie tylko defensywny center, potrafi także zaangażować się w akcję pick-and-roll lub skończyć blisko obręczy. W rozgrywkach 2015/2016 notował średnio 7 punktów, 5,6 zbiórki i 1,1 bloku trafiając 54,8 FG%.

Natomiast Golden State Warriors udało się przywrócić do rotacji Iana Clarka. Zawodnik zgodził się najprawdopodobniej na roczny kontrakt za minimalną kwotę. Zespół zrezygnował z praw do gracza i ten trafił na rynek wolnych graczy. Jednak zainteresowanie Clarkiem było bardzo małe, więc wychowanek Belmonte zgodził się na minimalną umowę od Warriors. W poprzednim sezonie wychodził na 8/9 minut notując 3,6 punktu z 44,1 FG% oraz 35,7 3PT%.

Zawodnika w składzie zostawili także Los Angeles Lakers. Generalny menadżer drużyny – Mitch Kupchak przedstawił Brazylijczykowi – Marcelo Huertasowi 2-letnie porozumienie. Nie wiemy ile pieniędzy znajduje się w umowie, ale możemy przypuszczać, że to minimalna kwota. W rotacji będzie trzecim rozgrywającym za D’Angelo Russellem i Jose Calderonem. W 53 meczach poprzedniego sezonu, 33-latek notował 4,5 punkty, 3,4 asysty trafiając 42,2 FG% i 93,1 FT%.

fot. Keith Allison, Creative Commons

Rajon Rondo: Bulls to drużyna Jimmiego


Dodaj komentarz

10 komentarzy do "NBA: Ezeli wybrał nowy kierunek"

avatar
   
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Cikos
Gość

Ja pierdziele, aż żal patrzeć jak rozpada się GSW. Za Ezelim nie przepadam, ale na bezrybiu i rak ryba.
Kerr ma chyba chytry plan zrobić z Duranta rasowego PF, a z Greena rasowego centra. Durant zrobi masę jak Whiteside i będzie git.

Dacia
Gość

Jest Zaza,West……zaraz będą kolejni spokojnie coś za cos

Rafał
Gość

cała ławka się sypie, to i team spirit ucieka. Zeby nie było, że będą największym niewypałem w historii ligi, rusha nie żal, ale barbosa i ezeli to byli istotni zmiennicy. to już nie będzie zespół z ostatnich dwóch lat. A i nawet barnesa mi nie żal, za 23,5 mln – to mi się cały czas w głowie nie mieści.

Michał
Gość

największym niewypalem ligi to byli Lakers dwukrotnie 03-04 i 12-13 i naprawdę cięzko będzie to przebić.

artur
Gość

Green to nie Barkley, Sir Charles przy niespełna 2m wzrostu radził sobie z centrami. Ten cały smolball to im nie przejdzie w następnym sezonie, wszyscy z nimi będą grali w pomalowane i z ponowienia

Andre
Gość

Obyś miał rację, w finale przegrali, bo notorycznie dawali się ogrywać na desce. Thompson i Love, to nie są jakieś potwory, a praktycznie kontrolowali tablice. Teoretycznie z fizyczną drużyną, ostro grającą, kiedy trójki im nie wejdą, mogą mieć problem. Praktycznie Green, Durant i Igudala to nie ułomki, więc raczej szykuje się kompletna dominacja ligi.

mariano
Gość

Chodzą słuchy że Cavs wymienią Lova i Shumperta za Cousinsa i Mclemora. Jeśli to się stanie Cavs będą mieli Cousinsa I Thompsona a to oznacza, że GSW ma pozamiatane. Kompletna dominacja Cavs w pomalowanym. Cousins przykryje Greena a Lebron nie będzie musiał grać na 4 i przykryje Duranta proste.

Tomasz81
Gość

Te słuchy to palca bierzesz bo raczej nie ma o tym nidzie wzmianki!

lolopop
Gość

Chodzą słuchy, że wezmą też O’Neala, całą rodzinę Barkleyów i tego rumuna co się nie w kadrze nie mieścił, chodzą też słuchy, że Ci się to wszystko śniło

jorahe
Gość

Fałszerz Azyli.
Chcesz mieć lewy Azyl? Zgłoś się do tego typa.