NBA: Dwight Howard zmienia klub!

NBA: Dwight Howard zmienia klub!
Lipiec 02 01:15 2016 Print This Article

Nie trwało to długo. Poprzednie “THECYZJE” Dwighta Howarda trwały zdecydowanie dłużej i kibice mieli tego wszystkiego już naprawdę dość. Tym razem chwilę po północy z 1 na 2 lipca otrzymaliśmy informację, że Dwight Howard wraca w rodzinne strony.

Shams Charania z The Vertical opublikował na swoim Twitterze informację o tym, że Dwight Howard opuści Houston Rockets i przeniesie się do Atlanty Hawks. Umowa obowiązywać będzie przez trzy lata i warta jest 70,5 miliona dolarów.

Po bardzo słabym sezonie w Teksasie, szybkim zwolnieniu trenera Kevina McHale’a i ogólnie przyjętej załamce, jeśli chodzi o poczynania Rockets, Howard dał jasno do zrozumienia, że w tym toksycznym środowisku obok Jamesa Hardena nie będzie miał zamiaru kontynuować swojej kariery. To, że nie podjął opcji zawodnika na nadchodzący sezon nie oznaczało jedynie chęci otrzymania podwyżki. Wiązało się to jasno z chęcią zmiany klubu.

Bardzo ciekawą kwestią będzie to, jak Mike Budenholzer wpłynie na tego zawodnika, ale już teraz wiadomo, że zadanie przed nim bardzo ciężkie. To jednak szkoleniowiec, który stara się trzymać twardą rękę na pulsie, dlatego jest szansa, że Howard będzie dla Atlanty naprawdę solidnym wzmocnieniem. Dodatkowo gracz otrzymuje szansę gry w swoim rodzinnym mieście, co może okazać się kluczową motywacją.

Wciąż nie wiadomo jak ta decyzja wpłynie na Ala Horforda. Tym zawodnikiem bardzo mocno zainteresowani są Boston Celtics, jednak trenerzy w Atlancie zapewniali, że jeśli uda się ściągnąć do zespołu Howarda, to będą chcieli oni stworzyć z nim i właśnie Horfordem wyjściowy duet podkoszowy. Al miałby grać w tym ustawieniu na pozycji PF. Wydaje się jednak, że w erze small-ballu może być to temat niezwykle ciężki do zrealizowania i prędzej czy później któryś z wysokich zacznie narzekać na zbyt niską rolę w drużynie.

Wojciech Bielewicz
Wojciech Bielewicz

NBA na poważnie zaczął się interesować przy okazji obstawiania meczów u bukmachera. Kilka spotkań wystarczyło, żeby zdać sobie sprawę z tego, że właśnie o tym ma ochotę pisać. Karierę dziennikarską rozpoczynał na blogu "Z krainy NBA", następnie przez pewien okres miał swoją rubrykę autorską w miesięczniku "MVP Magazyn". Teraz pisze dla PROBASKET oraz WP Sportowe Fakty. Z wykształcenia technik informatyk, obecnie student Wydziału Gospodarki Międzynarodowej na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Fan statystyk, geografii, podróży i Jennifer Aniston. W wolnym czasie, jak przystało na dziennikarza koszykarskiego, gra w siatkówkę.

Zobacz więcej tekstów

Dodaj komentarz

5 komentarzy do "NBA: Dwight Howard zmienia klub!"

Powiadom o
avatar
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Tomasz81
Gość

Al i Dwight pod koszem a co z MILSAPEM, który raczej na SF się nie nadaje. Myślę że to jest już potwierdzenie że dają spokój z Alem

Airjersey
Gość

i na nowo:
-pierwszy tydzień – “Kocham to miasto, wspaniała atmosfera, chcę tu zostac do końca kariery”
-po kilku pierwszych spotkaniach – “Howard nie może dogadać się z kolegami, szykuje sie zmiana?”

obiektyw
Gość

ten kolo ma coś z psychiką i bardziej się nadaje do zawodów strongman niż do kosza…

Adam
Gość

Wątpię że ktokolwiek dogadałby się z Hardenem, który piłkę trzyma przez 90% i wiadomo że nie poda, a do tego nie broni nic. W Atlancie dobry trener, więc myślę że z Millsapem będą się idealnie uzupełniać.

obiektyw
Gość

to prawda ale w LA też jakoś mu nie szło ale tak był KB czyli jeszcze większy egoista….nawet Shaga wygonił do Miami

wpDiscuz