NBA: Collison zawieszony za przemoc domową

NBA: Collison zawieszony za przemoc domową
Październik 02 23:25 2016 Print This Article

Darren Collison został zawieszony na osiem pierwszych spotkań sezonu regularnego. Powodem tego są zarzuty postawione wobec zawodnika ze względu na przemoc domową, której gracz Sacramento Kings dopuścił się w maju tego roku.

Jeszcze przed wakacjami o Darrenie Colllisonie zrobiło się dosyć głośno. Najpierw ze względu na jazdę samochodem pomimo zawieszonego dokumentu prawa jazdy, później natomiast sprawy zaszły jeszcze dalej. Jego żona zadzwoniła na numer alarmowy informując o przemocy domowej. Na jej twarzy było widać wyraźne ślady po uderzeniach, za które miał odpowiadać właśnie gracz NBA.

Collisonowi groziła odsiadka w więzieniu, dotkliwa kara finansowa oraz nawet zwolnienie przez ekipę Kings. Oficjalnie jednak skończyło się (tylko) na opuszczeniu przez zawodnika pierwszych ośmiu meczów sezonu regularnego. Darren będzie również musiał spędzić 20 dni w specjalnym programie koordynującym prace społeczne, a przez 3 najbliższe lata będzie pod nadzorem służb. ESPN wyliczył, że brak gry na początku sezonu będzie “kosztował” Collisona utratę 380,324 tysięcy dolarów.

Biorąc pod uwagę podobne sytuacje w poprzednich latach, Darren dostał naprawdę łagodny wymiar kary.

NBA: Analiza wideo wchodzi na nowy poziom

Wojciech Bielewicz
Wojciech Bielewicz

NBA na poważnie zaczął się interesować przy okazji obstawiania meczów u bukmachera. Kilka spotkań wystarczyło, żeby zdać sobie sprawę z tego, że właśnie o tym ma ochotę pisać. Karierę dziennikarską rozpoczynał na blogu "Z krainy NBA", następnie przez pewien okres miał swoją rubrykę autorską w miesięczniku "MVP Magazyn". Teraz pisze dla PROBASKET oraz WP Sportowe Fakty. Z wykształcenia technik informatyk, obecnie student Wydziału Gospodarki Międzynarodowej na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Fan statystyk, geografii, podróży i Jennifer Aniston. W wolnym czasie, jak przystało na dziennikarza koszykarskiego, gra w siatkówkę.

Zobacz więcej tekstów

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz