Zespół złożony z zawodników ze Stanów Zjednoczonych pokonał rozszerzoną kadrę 66:59 w kolejnym meczu rozgrywanym w Chinach.

Polacy całkiem nieźle rozpoczęli to spotkanie, ale w kolejnych kwartach pozwolili rywalom na zdobycie sporej przewagi. Kluczowa była trzecia część meczu, którą Amerykanie wygrali aż 24:10. Zespół prowadzony przez trenerów Przemysława Frasunkiewicza i Kamila Sadowskiego starał się odrabiać straty w czwartej kwarcie, ale przeciwnicy kontrolowali już sytuację. Ostatecznie zwyciężyli 66:59.

Mikołaj Witliński zanotował w tym spotkaniu 12 punktów i dziewięć asyst. Tyle samo punktów, a także osiem zbiórek i trzy przechwyty zdobył Filip Matczak. W środę Biało-Czerwoni zagrają z gospodarzami.

USA – Polska 66:59 (14:17, 16:10, 24:10, 12:20)

USA: Tarrance 12, Chapman 11, McKinney 10, Leonard 10, Lawrence-Ricks 8, Cassady 8, O’Donnell 6, Roscoe 1

Polska: Matczak 12, Witliński 12, Schenk 10, Zegzuła 6, Jeszke 6, Czerlonko 5, Put 4, Wadowski 3, Wyka 1, Bojanowski 0, Karolak 0, Marek 0