Udany początek play-off Energa Basket Ligi w wykonaniu Polskiego Cukru. Zespół z Torunia wygrał z MKS Dąbrowa Górnicza 83:72. Mecz nr 2 tej pary w niedzielę o godz. 12.40. Transmisja w Polsacie Sport.

Polski Cukier Toruń – MKS Dąbrowa Górnicza 83:72

W pierwszych minutach to MKS był stroną przeważającą – głównie dzięki D.J. Sheltonowi i Aaronowi Broussardowi prowadził nawet 11:4. Polski Cukier krok po kroku odrabiał straty. W końcówce kwarty zanotował serię 9:0 i po trójce Bartosza Diduszki prowadził 23:19. Na początku drugiej części meczu dzięki trafieniu Jovana Novaka goście doprowadzili do remisu. Torunianie odpowiedzieli na to… kolejną serią 9:0! Co ciekawe – wszystkie akcje kończył w tym fragmencie Glenn Cosey. Później z dystansu trafiali jeszcze Aleksander Perka oraz Aaron Cel i po pierwszej połowie było 48:37.

Trzecią kwartę ekipa trenera Dejana Mihevca rozpoczęła od siedmiu punktów z rzędu, dzięki czemu nadal budowała swoją przewagę. Co prawda później straty lekko zmniejszali Bartłomiej Wołoszyn i Maciej Kucharek, ale to ciągle było za mało. Po rzutach wolnych D.J. Newbilla Polski Cukier wygrywał po 30 minutach 71:60. W czwartej kwarcie MKS zbliżył się jeszcze na pięć punktów po trafieniach D.J. Sheltona, ale później na linii rzutów wolnych skuteczny był Cheikh Mbodj. Polski Cukier kontrolował sytuację i ostatecznie zwyciężył 83:72.

Glenn Cosey zdobył dla gospodarzy 20 punktów i 7 asyst. D.J. Shelton zanotował dla gości 15 punktów i 7 zbiórek.

źródło/fot: plk.pl