Nowym zawodnikiem Anwilu Włocławek został Nikola Marković. Serb jeszcze niedawno rywalizował z Anwilem w finale Energa Basket Ligi, reprezentując barwy BM Slam Stali Ostrów Wielkopolski.


Nikola Marković to koszykarz doskonale znany kibicom Energa Basket Ligi. W polskiej ekstraklasie występuje od roku 2016, a Anwil Włocławek będzie jego czwartym klubem w naszym kraju. Swoją przygodę zaczął od Trefla Sopot, w którym spędził półtorej sezonu. Będąc jednym z liderów (13,5 punktu, 8,8 zbiórki w rozgrywkach 2016/2017 oraz 10,7 punktu, 5,6 zbiórki i 2,6 asysty w 2017/2018), szybko wpadł w krąg zainteresowania większych firm.

W ten sposób w styczniu 2018 roku trafił do Stelmetu Enei BC Zielona Góra, gdzie w zespole, w którym nie brakowało uznanych nazwisk, szybko odnalazł swoje miejsce. Co ciekawe jednak, po pięciu meczach ligowych (8 punktów, 5,2 zbiórki, 2,4 asysty) kontrakt został rozwiązany, gdyż trener Andrej Urlep uznał, że po powrocie po kontuzji Borisa Savovicia ma zbyt szeroki zestaw podkoszowy. Oczywiście, Marković nie narzekał na brak zainteresowania i momentalnie podpisał kontrakt z BM Slam Stalą Ostrów Wielkopolski.

Podjęcie decyzji nie było trudne. W przeszłości kilkukrotnie rozmawiałem z trenerem Igorem Miliciciem i zawsze podobał mi się styl, w jakim on prowadzi swój zespół. Dodatkowo, Anwil Włocławek to mistrz Polski i klub, który zawsze mierzy wysoko. Tak samo jak ja. Moim marzeniem jest wygrywać wszystkie możliwe trofea i liczę, że we Włocławku będę miał taką szansę – skomentował swój transfer najnowszy nabytek Anwilu.

źródło: kkwloclawek.pl

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o