Na inaugurację rozgrywek ligowych kibice Pogoni mogli w hali Obuwnika oglądać interesujące widowisko, które zakończyło się wygraną ich ulubieńców 75:70. Najwięcej punktów dla Pogoni zdobył Tomasz Prostak – 21.Teraz przed Pogonią starcie w Pruszkowie


Pierwsze punkty w sezonie dla Pogoni zdobył Paweł Bogdanowicz, lecz to przyjezdni szybko zaczęli budować przewagę. Biało-niebiescy nie potrafili sobie poradzić ze skutecznie grającymi w strefie podkoszowej wysokimi graczami z Radomia. W trzeciej kwarcie obie drużyny walczyły punkt za punkt i żadna ze stron nie osiągnęła większej przewagi, niż 4 punkty. W połowie tej kwarty Pogoń doznała dużego osłabienia, bowiem parkiet z powodu dwóch przewinień technicznych musiał opuścić Adrian Mroczek-Truskowski.Na niespełna 4 minuty przed końcem trener Karol Gutkowski wziął czas, ale Rosie udało się jedynie zmniejszyć rozmiary porażki. Biało-niebiescy pomimo trudności mogli się cieszyć z udanej inauguracji i pierwszej wygranej.

“Przygotowywaliśmy się na zespół. Wiedzieliśmy, że mogą przyjechać z Jeszke, Zegzułą, Hajriciem, ale to głównie chodzi o zespół. To zespół wygrywa, a nie indywidualności, oni mogą im pomóc. Mogą też zaszkodzić, bo wiadomo nie trenują ze sobą na co dzień. To zgranie ich nie jest na najwyższym poziomie. Byliśmy gotowi na to, że przyjadą. Myślę, że w jakimś stopniu się im przeciwstawiliśmy” – mówił po meczu Tomasz Prostak, zawodnik Meritumkredyt Pogoni Prudnik.

Nowy nabytek prudnickiego zespołu wyraził również nadzieję, ze z każdym kolejnym meczem ligowym gra zespołu będzie wyglądać lepiej:

“Kwestia pierwszego meczu, większy stres każdemu gdzieś tam dopisuje. Każdy chce się pokazać, z jak najlepszej strony. Wiadomo, dużo nowych zawodników, którzy też chcą pokazać swoje dobre strony w pierwszym meczu. Dlatego pierwsza kwarta tak wyglądała, a nie inaczej. Myślę, że im dalej w las… w sezonie będziemy lepiej grali. To zwycięstwo na pewno nam pomoże, bo gdzieś tam ostatnie mecze raz wygrywaliśmy, raz przegrywaliśmy i ta nasza pewność siebie gdzieś nam uciekła. Teraz nasza gra będzie szła do przodu.”

źródło: kspogonprudnik.pl

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o