Kolejna seria spotkań na zapleczu ekstraklasy przyniesie spotkanie dwóch najlepszych dotąd zespołów. Niepokonana Spójnia Stargard uda się do Łańcuta po jedenastą wygraną.


# To właśnie ten mecz powinien przynieść najwięcej emocji i stać na wysokim poziomie. Dyspozycja Spójni przestała być już tylko chwilową zwyżką formy, a stałym punktem ligowej rywalizacji. Max Elektro nie zamierza jednak ulegać rywalowi na własnym parkiecie po raz drugi z rzędu. Po tym jak Sokół został zaskoczony przez Noteć, spodziewamy się pełnej koncentracji gospodarzy i ich zwycięstwa. W minionej kolejce oba zespoły nie zagrały w najmocniejszych składach (pauzowali Wojciech Fraś i Rafał Kulikowski), ale w sobotę zapewne staną do walki bez braków kadrowych.

Nasz typ: Max Elektro Sokół Łańcut

# GTK Gliwice nieoczekiwanie uległ rywalowi w Poznaniu, ale zapowiada się na szybkie zatarcie złego wrażenia przez gliwiczan. Astoria Bydgoszcz została rozgromiona na własnym parkiecie przez pruszkowian rzucając zaledwie 56 punktów. Bydgoszczanie mają najgorszą w lidze obronę podczas gdy podopieczni trenera Pawła Turkiewicza wyróżniają się właśnie szczelną defensywą. Kolejna przegrana GTK z będącą w fatalnym nastroju Astorią byłaby sporego kalibru niespodzianką.

Nasz typ: GTK Gliwice

# Ekipa pod wodzą trenera Tomasza Michalaka rozpędza się coraz bardziej. Pełny skład, jakim dysponuje szkoleniowiec, gwarantuje określoną jakość, która przekłada się na wyniki. Zwycięstwo nad Legią, wyjazdowa wygrana z niepokonaną u siebie KSK Notecią wywindowały meritumkredyt Pogoń Prudnik na czwarte miejsce w tabeli. Seria zwycięstw powinna być kontynuowana, gdyż do Prudnika zawita słabo spisujący się na wyjazdach SKK Siedlce. Trener Teohar Mollov wciąż nie może znaleźć sposobu na lepszą dyspozycję swoich podopiecznych w obcych halach, co przekłada się na bilans 0-3. Aż pięciu zawodników Pogoni notuje średnią zdobywanych punktów powyżej dziesięciu oczek. Tej sile raczej nie zdoła się przeciwstawić SKK.

Nasz typ: meritumkredyt Pogoń Prudnik

# Efektowna wygrana nad ACK UTH Rosą Radom ma być zwiastunem końca słabszej dyspozycji Legii Warszawa. Poważniejszy sprawdzian czeka zespół trenera Piotra Bakuna w Pruszkowie, gdzie na domowe zwycięstwo liczy Znicz Basket. Nie pozostaje to tylko w kwestii marzeń, gdyż Znicz w poprzednich dwóch sezonach potrafił wygrywać z Legią na swoim terenie. W zespole Marka Zapałowskiego zagra niedawny zawodnik Legii, Andrzej Paszkiewicz. Debiut w nowych barwach „Czarny” ma już za sobą – w Bydgoszczy rzucił 20 oczek, sześciokrotnie trafiając zza łuku. Sobotni mecz może być więc pojedynkiem strzelców, bowiem Grzegorz Kukiełka w środę aż siedmiokrotnie trafił zza linii 6.75.

Nasz typ: Legia Warszawa

# W Kołobrzegu starcie beniaminków. Póki co, to Jamalex Polonia Leszno spisuje się minimalnie lepiej od Kotwicy Kołobrzeg, ale pamiętać też należy o kłopotach zdrowotnych w zespole trenera Pawła Blechacza. Kołobrzeżanie często dają z siebie maksimum dysponując wąską kadrą, ale unikają wysokich porażek. Dotąd lekcję koszykówki otrzymali od Legii Warszawa, ale w meczu ze Spójnią ulegli tylko różnicą sześciu oczek. Lesznianie nie bez problemów uporali się z zamykającą tabele Zetkamą Doralem i nad morzem na pewno czeka ich jeszcze trudniejsze zadanie. Kotwica jest zespołem lepiej spisującym się w domu i to ona wystąpi w roli faworyta.

Nasz typ: Kotwica Kołobrzeg

# Pierwsza porażka KSK Noteci przed własną publicznością stała się faktem. Po pokonaniu Sokoła nie udało się ekipie trenera Łukasza Żytki podtrzymać dobrej passy i pokonać prudniczan. Zadanie budowania serii zwycięstw ruszy w Radomiu, gdzie wczesnym sobotnim popołudniem zainaugurowana zostanie 11 kolejka. Tak wczesna pora jest efektem pogodzenia interesów obu zespołów Rosy. Filip Zegzuła i Maciej Bojanowski będą mieć możliwość zagrania w I lidze, by następnego dnia znaleźć się w składzie ekstraklasowego zespołu grającego w Dąbrowie Górniczej. Słaby bilans inowrocławian i powyższy manewr Rosy pozwala myśleć o zaciętym spotkaniu w którym radomianie mogą odnieść zwycięstwo.

Nasz typ: ACK UTH Rosa Radom

# Ponownie rozczarowuje GKS Tychy. Wygrana nad Polonią Leszno w hali Trapez była dobrym prognostykiem, ale kolejne mecze tyszan nie mogły wlewać zbyt wiele optymizmu w serca kibiców. Wyjazdowa porażka z AZS AGH Kraków była już piątą przegraną w sezonie. Słabsza skuteczność Huberta Mazura i przegrana walka pod tablicami wpędziła podopiecznych trenera Tomasz Jagiełki w kłopoty. Własna hala jest atutem GKS-u, który przeciwstawić się musi Biofarmowi Basket Poznań, zespołowi z identycznym bilansem co tyszanie. To gospodarze na pewno będą mieć większe szanse na zgarnięcie dwóch punktów, ale na poznańską młodzież na pewno trzeba uważać o czym przekonał się ostatnio GTK Gliwice.

Nasz typ: GKS Tychy

# Ważne spotkanie w dolnych rejonach tabeli będzie mieć miejsce w Kłodzku. Zetkama Doral z tylko jednym zwycięstwem na koncie zamyka ligową stawkę i szuka kolejnej wygranej. Z kim, jak nie z beniaminkiem? Gdzie, jak nie u siebie? AZS AGH Kraków opromieniony wygraną nad tyszanami na pewno nie przestraszy się rywala i powalczy o drugie z rzędu zwycięstwo. Trener Wojciech Bychawski potrafi wykrzesać ze swojego zespołu spore pokłady energii, która w Kłodzku na pewno będzie bardzo ważna. Zetkama znacznie lepiej spisuje się we własnej hali, co szczególnie widoczne było w minionym sezonie.

Nasz typ: Zetkama Doral Nysa Kłodzko

Plan 11 kolejki:

19.11, 13:00 ACK UTH Rosa Radom – KSK Noteć Inowrocław
19.11, 17:00 Zetkama Doral Nysa Kłodzko – AZS AGH Kraków
19.11, 17:30 Max Elektro Sokół Łańcut – Spójnia Stargard
19.11, 18:00 Znicz Basket Pruszków – Legia Warszawa
19.11, 18:00 GTK Gliwice – Astoria Bydgoszcz
19.11, 19:00 GKS Tychy – Biofarm Basket Poznań
20.11, 17:00 Kotwica Kołobrzeg – Jamalex Polonia 1912 Leszno
20.11, 17:30 meritumkredyt Pogoń Prudnik – SKK Siedlce


Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o