KSK Noteć Inowrocław kompletuje skład. Niedawno władze klubu porozumiały się z Marcinem Kowalewskim, a pożegnały Karola Michałka, który skierował swoje kroki ku ekstraklasie. Dziś ogłoszono przedłużenie umowy z kolejnym zawodnikiem.


Jest nim Dawid Adamczewski, który w minionym sezonie był solidnym graczem w talii trenerów Łukasza Żytki i Jacka Stajszczaka. Rzucający trafił do KSK Noteci ze Stali Ostrów Wlkp., która wywalczyła awans do TBL w sezonie 2014/15. Adamczewski spędzał w Ostrowie średnio 14 minut, a chciał pokazywać swoje umiejętności częściej. Taką okazję stworzono mu właśnie w Inowrocławiu, gdzie grał średnio prawie 31 minut w meczu. W tym czasie legitymował się średnią 12.5 punktów, 4.5 zbiórek i dwóch asyst.

Po zakończeniu sezonu zawodnik otrzymał propozycję przedłużenia umowy z klubem i po kilkunastu dniach zdecydował się na taki krok. W minionych rozgrywkach KSK Noteć heroicznie walczył o ligowy byt, choć założeniem było spokojne utrzymanie się w lidze bez konieczności gry w play-out. W sezonie 2016/17 ma być już inaczej, co widać po ruchach władz klubu. Inowrocławianie chcą stawiać na osoby związane z regionem oraz wzmocnić kadrę, by powalczyć o ósemkę.

Dawid Adamczewski dołącza do grona koszykarzy, którzy za kilka miesięcy przywdzieją barwy KSK Noteci. Póki co, w kadrze zespołu są Marcin Kowalewski, Mikołaj Grod i Hubert Wierzbicki. Nie udało się działaczom klubu przekonać Dawida Słupińskiego oraz Patryka Gospodarka, którzy wybrali odpowiednio GKS Tychy i Astorię Bydgoszcz. Kilku zawodników otrzymało propozycję przedłużenia umów i na ich decyzje wciąż czeka klub z Inowrocławia. Wkrótce powinniśmy poznać kolejne odpowiedzi na pytania kto znajdzie się w kadrze zespołu.


Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o