Wyniki NBA: Znów katastrofa Clippers! Nuggets odrobili 19 punktów straty! Będzie GAME 7!

4
8016

22 minuty przed końcem spotkania Nuggets przegrywali różnicą 19 punktów. Clippers kontrowali tempo gry i trudno było sobie wyobrazić, że pozwolą rywalom odrobić straty. A jednak! Nuggets zaliczyli serię 17-0 i od stanu 55:73 doprowadzili do 72:73. Czwartą kwartę wygrali 34:19, a cały mecz 111:98. Doprowadzili do remisu 3-3 i do wyłonienia drugiego finalisty Zachodu potrzebne będzie siódme spotkanie! Liderem Nuggets był Nikola Jokić, który zdobył 34 punkty, zebrał z tablic 14 piłek i zaliczył siedem asyst.

Jest remis 3-3! Nuggets doprowadzili do remisu, mimo że przegrywali już 1-3. O tym kto zagra w finale Zachodu z Lakers zdecyduje siódme spotkanie!

• W pierwszej połowie Clippers kontrolowali tempo gry. Nawet, kiedy Nuggets odrabiali straty, to ci szybko odpowiadali. Prowadzili 63:47 po pierwszej połowie i pewni siebie schodzili na przerwę.
  • W drugiej minucie trzeciej kwarty Paul George zablokował Jamala Murraya i trafił trójkę w kontrze. Było 68:49 dla Clippers i mało kto wierzył, że Nuggets będą w stanie odrobić straty (video poniżej).
  • Murray ucierpiał w tej akcji i nie wiadomo czy nie doznał urazu żeber. Grał dalej, ale narzekał na ból w okolicy klatki piersiowej.
  • Clippers prowadzili jeszcze 73:55 na osiem minut przed końcem trzeciej kwarty, ale Nuggets zdobyli 17 punktów z rzędu i doprowadzili do stanu 73:72 dla drużyny z Los Angeles (po trójce George’a przez kolejne 10 minut Clippers przegrali 8:30).
  • Na 11 minut przed końcem czwartej kwarty Torrey Craig trafił trójkę, która dała prowadzenie Nuggets 82:79, którego zespół z Denver nie oddał już do końca spotkania.
  • Trzecią kwartę Nuggets wygrali 30:16, a czwartą 34:19. Całe spotkanie Nuggets wygrali 111:98 i doprowadzili do remisu 3-3.
  • Bohaterem Nuggets był Nikola Jokić, który zdobył 34 punkty, zebrał z tablic 14 piłek i zaliczył siedem asyst.
  • Wspierał go Jamal Murray – 21 punktów (9/13 z gry) i +14, kiedy Murray był na boisku.
  • Bardzo dobrze zagrał także Gary Harris, który spędził na boisku aż 42 minuty – 16 punktów, 4 asysty i 4 przechwyty. Jego waleczność oraz gra w defensywie dała Nuggets przewagę.
  • Dobre spotkanie zaliczył także Michael Porter Jr., który wszedł z ławki, spędził na boisku 27 minut – zdobył 13 punktów i miał siedem zbiórek.
  • Nuggets trafili aż 12 z 25 rzutów z dystansu, co dało im 48% skuteczności. Wygrali też zbiórki 41:37.
  • Dla Clippers 33 punkty zdobył Paul George, ale kiedy był na boisku jego drużyna przegrała różnicą aż 23 punktów.
  • Kawhi Leonard zdobył 25 punktów i miał osiem zbiórek oraz pięć asyst, ale nie trafiał ważnych rzutów w najważniejszych momentach.
  • Warto odnotować, że na początku trzeciej kwarty piąte przewinienie złapał Patrick Beverley. To miało spory wpływ na obronę Clippers. Wrócił na parkiet w czwartek kwarcie, ale szybko odgwizdano mu faul numer 6. Beverley zakończył spotkanie z dwoma punktami w 18 minut.
  • Nuggets przegrywali z Clippers już 1-3, ale doprowadzili do remisu 3-3. Podobnie było w pierwszej rundzie, kiedy Jazz prowadzili z Nuggets 3-1, ale zespół z Denver potrafił doprowadzić do remisu 3-3 i wygrać decydujące o awansie siódme spotkanie. Czy tak będzie także przeciwko Clippers? Jeśli im się to uda, to będą pierwszą drużyną w historii, która wróciła od stanu 1-3 dwukrotnie w jednych play-offach.
  • Clippers jeszcze nigdy nie grali w finale Zachodu. Mają bilans 0-7 w meczach, które mogły im zapewnić awans do finału konferencji.
  • Nuggets natomiast mają bilans 5-0 w meczach, które w przypadku przegranej sprawiłyby, że odpadają z play-offów.
  • Ostatnie, decydujące spotkanie ClippersNuggets, o to kto zagra w finale Zachodu przeciwko Lakers odbędzie się w nocy z wtorku na środę o godz. 3:00 czasu polskiego.
  • Pierwszy mecz finału Konferencji Zachodniej rozegrany zostanie w nocy z piątku na sobotę.

Ostatnie sekundy tego meczu:

Skrót meczu:

• Poprzedni artykułNBA: Celtics dostaną w serii z Heat cenną pomoc
    Następny artykułNBA: Zaskakujący zwrot akcji! Trener Rockets sam zrezygnował!
    Założył PROBASKET w 2001 roku. Pisał o koszykówce w Dzienniku Metro i Onet.pl. Od 12 roku życia trenował kosza. Studiował w USA, gdzie grał z drużyną Junior College'u w mistrzostwach Stanów Zjednoczonych. Po powrocie do Polski przez cztery lata był trenerem na poziomie kadetów i juniorów. Skomentował ponad 100 meczów NBA i WNBA w Orange sport i Canal+ Sport oraz Igrzyska Olimpijskie w nSport HD. W latach 2013-2016 pełnił rolę rzecznika prasowego reprezentacji Polski koszykarzy. Był z kadrą na dwóch EuroBasketach - współtworzył projekt Kosz Kadra. Przez sześć lat w Polskiej Lidze Koszykówki wdrażał strategię komunikacji (WWW, video i Social Media). Jest specjalistą w dziedzinie Public Relations oraz Marketingu w sporcie. Obecnie prowadzi polskie biuro prasowe Jeremiego Sochana oraz odpowiada za kwestie marketingowe Sochana na Polskę.