Wynik Meczu Gwiazd NBA: Wygrała drużyna LeBrona. Giannis MVP

16
8374

Zgodnie z przewidywaniami – Team LeBron zdecydowanie pokonał Drużynę Kevina Duranta 170:150. Jak zwykle nie zabrakło efektownych rzutów, niebanalnych podań i wsadów. Najlepszym zawodnikiem spotkania został wybrany Giannis Antetokounmpo, autor 35 punktów i siedmiu zbiórek. Team LeBron wygrał po raz czwarty z rzędu – LBJ nie przegrał ASG od kiedy jest kapitanem drużyny.

Jeszcze przed samym Meczem Gwiazd rozegrano konkursy umiejętności, o ich wynikach możecie przeczytać poniżej. Konkurs wsadów miał miejsce w przerwie All-Star Game:

NBA: Europejski pojedynek w konkursie umiejętności

NBA: Wielkie strzeleckie starcie Conleya i Curry’ego! Zdecydował ostatni rzut

NBA: Wyjątkowy zwycięzca konkursu wsadów

Team LeBron – Team Durant 170:150

• Zaczęto od przedstawienia obu ekip:

• Jeszcze na początku spotkania problemy z wsadzeniem piłki do kosza miał Zion Williamson, który w swoim debiucie w ASG zastąpił w pierwszej piątce drużyny Duranta Joela Embiida, który wypadł z powodu protokołów sanitarnych. Tego, że drużyna LeBrona wygra, można było się spodziewać już w pierwszej kwarcie, kiedy Stephen Curry odwrócił się do publiczności zaraz po celnym rzucie.

A tutaj pierwsze w karierze punkty w All-Star Game Zacha LaVine’a.

Jeszcze przed przerwą Damian Lillard szepnął słówko do Stepha, zawodnicy powiedzieli sobie, że rzucą dwa razy z połowy.

Choć Steph trafił z logo nieco wcześniej:

Ogólnie w końcówce drugiej kwarty Team LeBron poczuł się naprawdę swobodnie – Steph kończył z góry podanie Chrisa Paula, a za chwilę role się odwróciły:

Spotkanie zakończył, rzutem z połowy boiska Lillard – ekipy walczyły o to, która z nich pierwsza zdobędzie 170 punktów.

MVP meczu został Giannis, który zdobył 35 punktów i siedem asyst. To jego pierwsze takie wyróżnienie w karierze.

Choć Nikola Jokić miał nieco inny ogląd tej sytuacji: – Nie wiem, dlaczego to się dzieje, nie wybrali mnie drugi rok z rzędu. Oczywiste, że dzięki mnie wygraliśmy – przyznał autor sześciu punktów i pięciu asyst.