Wyniki NBA: Niespodziewany bohater Nets, wrócił Klay Thompson, Lakers dostali łomot!

19
9780

Jedno z najciekawszych starć miało miejsce w Nowym Jorku, gdzie Cam Thomas rzutem na zwycięstwo zakończył starcie Nets ze Spurs. Jednak oczy wszystkich skierowane były na Bay Area. Klay Thompson w swoim pierwszym meczu po powrocie zanotował 17 punktów i pomógł Warriors pokonać Cavaliers. 40 oczek zanotował Karl-Anthony Towns w zwycięstwie z Rockets. Serię Bulls przerwali Mavs, dla których triple-double zapisał Luka Doncić. Dziewiątą wygraną z rzędu odnieśli Grizzlies. Na pewnym etapie rywalizacji z Lakers prowadzili już 29 punktami.

BROOKLYN NETS – SAN ANTONIO SPURS 121:119 OT

• Zdecydowanie jedno z najlepszych spotkań spośród wszystkich rozgrywanych poprzedniej nocy. Ekipy potrzebowały dogrywki, by ostatecznie rozstrzygnąć rywalizację. Brooklyn Nets przegrali pięć poprzednich meczów na własnym parkiecie, więc bardzo zależało im na tym, by zakończyć nieszczęsną serię. Na 4 minuty przed końcem gracze Steve’a Nasha mieli 10-punktową przewagę.
  • Gdy na zegarze pozostało 40 sekund rzut za trzy Josha Primo, pierwszoroczniaka San Antonio Spurs, doprowadził do remisu. Goście z Teksasu znakomicie bronili w ostatnim fragmencie czwartej kwarty i głównie dzięki temu udało im się wrócić do rywalizacji. Kevin Durant miał szansę na to, by przywrócić Nets na prowadzenie jeszcze przed końcem czwartej kwarty, ale spudłował dwie kolejne próby.
  • Emocje przeciągnęły się na dogrywkę. Po trafieniu Jamesa Hardena było 119:115 dla Nets. Szybko jednak odpowiedział Lonnie Walker, a następnie faulowany był Dejounte Murray. Jego wizyta na linii rzutów wolnych doprowadziła do remisu 119:119 na 46 sekund przed końcem. Gdy pozostało 16 sekund piłka należała do gospodarzy. KD podał do Cama Thomasa, a ten tuż przed syreną trafił za dwa po wykreowaniu sobie miejsca.
  • Spurs mieli jeszcze 1,6 sekundy, ale to nie wystarczyło na oddanie dobrego rzutu. Najlepiej punktującym graczem w obozie SAS był Walker z 25 oczkami i 4 asystami. Jednej zbiórki do triple-double zabrakło Murrayowi – 19 punktów, 9 zbiórek i 12 asyst zawodnika. Natomiast po stronie Nets 26 oczek, 7 zbiórek i 12 asyst Jamesa Hardena oraz 28 oczek, 4 zbiórki i 3 asysty Kevina Duranta.

LOS ANGELES CLIPPERS – ATLANTA HAWKS 106:93

ORLANDO MAGIC – WASHINGTON WIZARDS 100:102

• Bradley Beal oraz Kyle Kuzma połączyli siły i w czwartej kwarcie dali swojej drużynie przewagę, z którą obrona Orlando Magic nie potrafiła sobie poradzić. W ten sposób Washington Wizards przerwali serię dwóch porażek z rzędu. Finałowe dwanaście minut podopieczni trenera Wesa Unselda Jr’a rozpoczynali ze stratą 4 punktów (67:71).
  • To nie był ładny mecz w wykonaniu żadnej z drużyn. Na 2:33 sekundy przed końcem Kentavious Caldwell-Pope trafił za trzy dając Wizards prowadzenie 98:92 – najwyższe od pierwszych minut spotkania. Gospodarze odwrócili losy tego meczu w trakcie 7-minutowego okresu, w którym zrobili serię 29:15. W ostatnim posiadaniu Beal najpierw zablokował próbę za trzy Gary’ego Harrisa, a potem przy obręczy Kuzma zatrzymał Chume Okeke
  • Magic ostatecznie musieli przełknąć gorycz porażki, już dziewiątej z rzędu. Najlepiej punktującym zawodnikiem był Terrence Ross z dorobkiem 32 punktów (13/20 FG). 16 oczek i 6 zbiórek pierwszoroczniak Franza Wagnera i 10 punktów, 9 zbiórek oraz 2 bloki Mo Bamby. Po stronie Wizards 27 punktów i UWAGA 22 zbiórki Kuzmy! Beal dołożył 20 oczek, 6 zbiórek i 7 asyst.

TORONTO RAPTORS – NEW ORLEANS PELICANS 105:101

HOUSTON ROCKETS – MINNESOTA TIMBERWOLVES 123:141

• Karl-Anthony Towns rozegrał jeden z najlepszych meczów w sezonie prowadząc Minnesotę Timbewolves do łatwego zwycięstwa. To już czwarta wygrana z rzędu zawodników z Minneapolis. Poprzedniej nocy ofiarą ich zabójczej ofensywy padli Houston Rockets. Leśne wilki konsekwentnie budowały swoją przewagę i od początku do końca mieli pełną kontrolę nad wydarzeniami.
  • Cały czas szukam odpowiednie rytmu po powrocie z kwarantanny i po prostu muszę grać agresywniej – mówił KAT, który był absolutnie bezlitosny. Defensywa Rockets nie miała gracza gotowego zająć się liderem Wolves. Na przerwę T-Wolves schodzili z 21-punktowym prowadzeniem. W całym meczu zdobyli 71 oczek z pomalowanego i 31 punktów w kontrze.
  • Dla Rockets to już dziesiąta porażka w ostatnich jedenastu meczach. Po dobrym okresie, znów wpadli w tarapaty i wyglądają, jakby byli całkowicie rozbici. 22 punkty, 8 zbiórek i 3 asysty Christiana Wooda. Z ławki 19 oczek i 4 asysty Josha Christophera. Towns zanotował 40 oczek (15/25 FG, 4/6 3PT), 9 zbiórek i 7 asyst. Kolejne 22 oczka i 10 asyst D’Angelo Russella. Z linijką 21 punktów, 19 zbiórek i 4 asysty skończył natomiast Jared Vanderbilt.

OKLAHOMA CITY THUNDER – DENVER NUGGETS 95:99

• Denver Nuggets szukali rewanżu za porażkę z Oklahomą City Thunder z 22 grudnia, gdy ekipa z OKC wygrała walkę na tablicach 60:39. Trener Michael Malone przypomniał swoim zawodnikom tę liczbę tuż przed meczem, by ich dodatkowo zmotywować. W efekcie Nuggets poprzedniej nocy wygrali na tablicach 53:41 grając z inną energią. Dla Thunder to już czwarta porażka z rzędu.
  • W trakcie pierwszych sześciu minut Nuggets zbudowali przewagę 22:4. Gra na 52% skuteczności z gry dała gościom prowadzenie 61:49 schodząc do szatni. Thunder rozpoczęli pogoń i na 2 minuty przed końcem trzeciej kwarty Josh Giddey dał OKC prowadzenie 75:74. W trakcie ostatnich 14 minut zespoły wymieniały się ciosami. Trójka i lay-up Austina Riversa pozwoliły Nuggets odzyskać prowadzenie 95:93 tuż przed końcem.
  • Jeremiah Robinson-Earl mógł zaskoczyć defensywę Nuggets trójką na 32 sekundy przed końcem, ale pomylił się znacząco. Zaraz po drugiej stronie parkietu na linii wolnych stanął Will Barton i zapewnił Nuggets przewagę, której OKC nie byli w stanie odrobić. 14 punktów Lu Dorta i 11 oczek, 7 zbiórek i 8 asyst Giddeya. Po stronie Nuggets 22 oczka, 18 zbiórek i 6 asyst Nikoli Jokicia oraz 22 oczka i 6/9 za trzy Austina Riversa.

DALLAS MAVERICKS – CHICAGO BULLS 113:99

• Dallas Mavericks goszcząc na własnym parkiecie lidera wschodniej konferencji – przerwali jego imponującą serię zwycięstw. Do gry wrócił Luka Doncić, który opuścił dwa poprzednie spotkania z powodu podkręconej kostki. Jego wsparcie okazało się kluczowe w rywalizacji z podopiecznymi Billy’ego Donovana. Słoweniec zanotował na swoje konto 39. triple-double w karierze.
  • Mavs są w trakcie najlepszej w sezonie serii sześciu wygranych z rzędu. Wiele zawdzięczają poprawionej defensywie, która podczas tego runu zatrzymywała rywali na średnio 93 punktach. Chicago Bulls po raz pierwszy od 11 grudnia nie przekroczyli granicy 100 oczek. Czwartą kwartę Mavs rozpoczynali z prowadzeniem 83:81, ale run 19:7 pomógł im się skutecznie zdystansować.
  • Ostatecznie Mavs wygrali czwartą kwartę 30:20 i w końcówce spokojnie dobili do mety. To dla nich 22 wygrana w sezonie. Luka Doncić zanotował 22 punkty, 14 zbiórek i 14 asyst. Po 18 punktów zapewnili od siebie Maxi Kleber oraz Josh Green. Po stronie Bulls wyróżniała się dwójka liderów – DeMar DeRozan i Zach LaVine. Pierwszy zdobył 20 punktów i 8 asyst, a drugi na zdobycie 20 oczek potrzebował aż 21 rzutów.

GOLDEN STATE WARRIORS – CLEVELAND CAVALIERS 96:82

• Mecz, na który czekali wszyscy. Byliśmy bardzo podekscytowani na myśl o powrocie Klaya Thompsona, bo to zawodnik, którego grę ogląda się z najwyższą przyjemnością. Golden State Warriors mierzyli się na własnym parkiecie z Cleveland Cavaliers i Thompson w końcu wrócił do ligowego grania. Od razu wziął się do pracy dając o sobie znać defensywie przeciwnika.
  • Trener Steve Kerr pozwolił mu wyjść w pierwszej piątce. Thompson spędził na parkiecie 20 minut i w tym czasie zanotował 17 punktów (7/18 FG, 3/8 3PT), 3 zbiórki, asystę i blok. Sprawiał wrażenie bardzo pewnego siebie. Postawił bardzo dobry pierwszy krok na drodze do odzyskania swojej optymalnej dyspozycji. Z czasem oczekiwania co do jego formy będą rosły.
  • Warriors zagrali dobrze w obronie zatrzymując rywala na 42% z gry. Kluczowa dla losów meczu okazała się trzecia kwartą, którą gospodarze wygrali 28:14. Zbudowali przewagę, której już nie oddali i bez forsowania tempa odnieśli swoje 30 zwycięstwo w sezonie. W ten sposób zrównali się w tabeli zachodu z Phoenix Suns (30-9). Pomiędzy ekipami toczy się zacięty pojedynek.
  • Najlepiej punktującym zawodnikiem był Stephen Curry z dorobkiem 28 punktów (10/21 FG, 4/11 3PT), 5 zbiórek i 5 asyst. Z ławki 14 oczek zapewnił od siebie Jordan Poole, który z powodu powrotu Klaya może kilka minut stracić. Po stronie Cavs 17 punktów i 4 zbiórki Lamara Stevensena i z ławki 15 oczek, 3 zbiórki oraz 5 asyst głodnego gry Rajona Rondo.
  • Więcej o powrocie Klaya piszemy tutaj.
  • W pierwszym meczu po 941 dniach przerwy Klay popisał się też efektownym wsadem – zobacz tutaj.

PORTLAND TRAIL BLAZERS – SACRAMENTO KINGS 103:88

LOS ANGELES LAKERS – MEMPHIS GRIZZLIES 119:127

• Po najlepszej w tym sezonie serii czterech zwycięstw z rzędu, poprzedniej nocy LeBron James i spółka musieli uznać wyższość znakomicie sobie ostatnio radzących Memphis Grizzlies. To dziewiąte zwycięstwo z rzędu Grizz, co jest nowym rekordem zespołu z Tennessee. Jednym z highlightów wieczoru był blok Ja Moranta na Averym Bradley’u z pierwszej kwarty meczu.
  • Grizzlies swoją przewagę budowali na przełomie drugiej i trzeciej kwarty. W pewnym momencie różnica między zespołami wynosiła już 29 punktów. Nawet pomimo wysokiego zwycięstwa Los Angeles Lakers w czwartej kwarcie (36:20), gospodarzom nie udało się odrobić strat z wcześniejszej fazy rywalizacji. Zeszli jednak do -7, co sprawiło, że przez moment zrobiło się ciekawie.
  • Ostatecznie jednak Grizz nie wypuścili tej wygranej z rąk. LeBron James starał się ciągnąć swój zespół notując 23 z 35 punktów w pierwszej połowie. Dołożył do tego 9 zbiórek i 7 asyst. Żaden z pozostałych graczy pierwszej piątki LAL nie dobił do dwucyfrowego dorobku punktowego. Po 16 oczek z ławki Austina Reavesa i Wayne’a Ellington. Po stronie gospodarzy 16 oczek i 7 asyst Moranta, 23 oczka Desomnda Bane’a i 21 oczek, 12 zbiórek Jarena Jacksona Jr’a.