Wyniki NBA: Czarodziej Trae Young! 48 punktów lidera Hawks!

19
7383

Rozpoczęliśmy więc finały wschodniej konferencji i rozpoczęliśmy je z hukiem, bo Atlancie Hawks udało się Milwaukee Bucks zaskoczyć i podopieczni Nate’a McMillana – wbrew oczekiwaniom – wygrali 116:113 i objęli prowadzenie 1-0 w serii. Przed zawodnikami Mike’a Budenholzera sporo pracy. Początek zapowiada fascynującą serię.

MILWAUKEE BUCKS – ATLANTA HAWKS 113:116 (0-1)

statystyki na PROBASKET

• Tuż przed meczem Atlanta Hawks poinformowała, że Bogdan Bogdanović ostatecznie zagra. Strzelec zmagał się z problematycznym lewym kolanem i gołym okiem było widać, że sprawia mu kłopoty. Mimo to chciał swojej drużynie za wszelką cenę pomóc. Mecz zaczął się w bardzo szybkim tempie – obie ekipy liczyły na to, że przejmą kontrolę i któraś z nich od początku będzie prowadzić grę.
  • Nic z tych rzeczy – Bucks starali się prowadzenie budować, ale Hawks po chwili wracali do gry i znów stwarzali zagrożenie. Od początku mocno na defensywę naciskali zarówno Giannis Antetokounmpo, jak i Trae Young. Jednak to Bobby Portis w końcówce pierwszej kwarty zrobił dla swojej drużyny przewagę dobrą egzekucją w okolicach obręczy. Początek drugiej kwarty wskazywał na to, że Bucks w końcu narzucili rywalowi własne zasady…
  • …nic bardziej mylnego. Run 17:7 Hawks pozwolił gościom doprowadzić do remisu i zabawa rozpoczęła się od nowa. Od początku spotkania z dobrej strony prezentował się Jrue Holiday, który w serii z Brooklyn Nets dochodził do siebie. Jego egzekucja w ataku w niektórych fragmentach utrzymywała Bucks w rywalizacji. Dzięki dwóm trójkom w końcówce drugiej kwarty Bucks schodzili na przerwę z 5 oczkami przewagi.
  • Hawks z szatni wyszli runem 7:0, na co defensywa Bucks nie była przygotowana. Prawdziwe show urządził sobie Trae Young, grając bardzo odważnie przeciwko jednej z najlepszych defensyw w lidze. W trzeciej kwarcie najpierw popisał się spektakularnym alley-oopem od tablicy do Johna Collinsa, a chwilę później trafił trójkę po pięknym cross-overze. Gracze Mike’a Budenholzera stracili na moment kontakt z rzeczywistością.
  • Young swoim zachowanie podrażnił rywala. Na finałowe 12 minut wracaliśmy z wynikiem 88:85 dla gości. Bucks szukali odpowiedzi – nie była nią egzekucja z dystansu, bowiem obie drużyny miały w tym elemencie spore rezerwy (8/32 Hawks, 8/36 Bucks). Na 4,5 minuty przed końcem Giannis Antetokounmpo trafił z faulem odzyskując dla swojej drużyny 4-punktową przewagę, co postawiło Hawks i Younga w trudnej sytuacji.
  • Run 20:8 zapewnił Bucks autostradę do zwycięstwa. Jednak goście nie powiedzieli ostatniego słowa. Na 1:20 przed końcem trójka Collinsa zredukowała stratę Hawks do punktu. W kolejnych posiadaniach spudłował najpierw Holiday, a następnie Khris Middleton, co wykorzystał Clint Capela dobijając próbę spod kosza i dając swojej drużynie prowadzenie (112:111). Bucks mieli swoje szanse, bo Middleton rzucał za trzy na dogrywkę, ale to Hawks podejmowali dobre decyzje i w efekcie wygrali mecz numer jeden.
  • Young skończył z rekordowym dorobkiem 48 punktów, 7 zbiórek i 11 asyst. Kolejne 23 oczka i 15 zbiórek Johna Collinsa. 19 piłek zebrał z tablic Clint Capela. Po stronie Bucks 34 punkty, 12 zbiórek i 9 asyst Giannisa Antetokounmpo oraz 33 oczka i 10 asyst Jrue Holidaya. To nie wystarczyło, by stworzyć tej nocy przewagę.
  • W nocy z czwartku na piątek o godz. 3:00 trzeci mecz Clippers – Suns.
  • W nocy z piątku na sobotę o godz. 2:30 drugi mecz Bucks – Hawks.