Wyniki NBA: Game-winner Kurkmaza, Giannis vs. Lowry!

33
6013

Najciekawiej poprzedniej nocy było w Portland, gdzie rzut Furkana Korkmaza na 0,4 sekundy przed końcem zapewnił Philadelphii 76ers wyjazdowe zwycięstwo nad Trail Blazers. W pozostałych meczach Brooklyn Nets nie dali rady Detroit Pistons mimo braku Reggiego Jacksona, Blake’a Griffina i Derricka Rose’a w składzie. W Milwaukee z kolei miejscowi Bucks ograli mistrzów NBA po 36 punktach Giannisa Antetokounmpo. Tymczasem Golden State Warriors grali bez kontuzjowanych Draymonda Greena i D’Angelo Russella.

OKLAHOMA CITY THUNDER – NEW ORLEANS PELICANS 115:104

• Pod nieobecność kontuzjowanych Stevena Adamsa i Nerlensa Noela, trener Billy Donovan wyszedł wyjątkowo niskim ustawieniem z Danilo Gallinarim jako swoim najwyższym graczem. Skutek był zaskakująco pozytywny.
  • Thunder przed własną publicznością odnieśli drugie zwycięstwo w sezonie po 23 punktach i 8 asystach Shaia Gilgeousa-Alexandra. Po 17 oczek dołożyli Dennis Schroder i pierwszoroczniak Darius Bazley.
  • Za to New Orleans Pelicans musieli sobie radzić bez Brandona Ingrama, który w drugiej kwarcie doznał kontuzji i nie wrócił do gry. Na 5 minut przed końcem trójka J.J.-a Redicka zniwelowała stratę Pels do 3 oczek, ale Gallinari i Schroder odpowiedzieli dwoma trafienia za trzy z rzędu i tego już OKC nie oddali.
  • Ingram doznał urazu głowy. Na ten moment nie wiadomo wiele więcej.

DETROIT PISTONS – BROOKLYN NETS 113:109

• Drugoroczniak Bruce Brown musiał wyjść w tym meczu jako pierwsza opcja na „jedynce”, bo Detroit Pistons byli bez kontuzjowanego Reggiego Jacksona i odpoczywającego Derricka Rose’a. Z zadaniem Brown poradził sobie koncertowo.
  • Zapisał na swoje konto 22 punkty, 7 asyst i 0 strat, za co dostał od trenera Dwane’a Caseya najwięcej pochwał. 25 punktów i 20 zbiórek zapewnił od siebie Andre Drummond i Pistons przyczynili się do czwartej porażki w sezonie Brooklyn Nets.
  • W samej końcówce wjazd pod kosz Luke’a Kennarda i dwa trafione rzuty wolne pozwoliły Tłokom przypieczętować wygraną. Kyrie Irving skończył z triple-double 20 oczek, 11 zbiórek i 10 asyst. W trzeciej kwarcie dał Nets 14-punktowe prowadzenie.
  • Pistons się jednak podnieśli i dzięki m.in. dobrej obronie Browna na Irvingu odrobili tę stratę wygrywając trzecią kwartę 32:18.

ORLANDO MAGIC – DENVER NUGGETS 87:91

MILWAUKEE BUCKS – TORONTO RAPTORS 115:105

• Giannis Antetokounmpo skończył ten mecz z dorobkiem 36 punktów, 15 zbiórek, 8 asyst i 4 bloków prowadząc swój zespół do wygranej nad mistrzami NBA. To było pierwsze spotkanie Milwaukee Bucks i Toronto Raptors od finałów konferencji.
  • Wówczas Bucks wyszli na prowadzenie 2-0 i wszystko wskazywało na to, że szturmem awansują do finałów. Przegrali jednak cztery kolejne mecze nie mając odpowiedzi na fantastycznego Kawhiego Leonarda.
  • Kyle Lowry odpowiedział 36 oczkami trafiając 11/18 z gry i 5/9 za trzy, ale gościom ostatecznie nie udało się odrobić wysokiej straty. Już w pierwszej połowie Bucks wyszli na 19-punktowe prowadzenie.
  • W pewnym momencie przewaga urosła do 26 oczek, a mimo to Raptors w czwartej kwarcie 3-krotnie redukowali stratę do 4 oczek. Bucks zachowali jednak zimną głowę w końcówce i tym razem nie pozwolili sobie na przegrane meczu, który mieli w garści.

MEMPHIS GRIZZLIES – PHOENIX SUNS 105:114

WASHINGTON WIZARDS – MINNESOTA TIMBERWOLVES 109:131

GOLDEN STATE WARRIORS – CHARLOTTE HORNETS 87:93

• Przed meczem Golden State Warriors poinformowali, że poza grą będą również Draymond Green i D’Angelo Russell. Pierwszy doznał kontuzji więzadła w kciuku, a drugi ma skręconą kostkę. To postawiło Steve’a Kerra w bardzo trudnej sytuacji.
  • Młody i niedoświadczony skład GSW, wyglądający jakby wyciągnięty prosto z G-League – dał z siebie wszystko, ale w końcówce popełnił kilka błędów, które Charlotte Hornets wykorzystali do odniesienia trzeciego zwycięstwa w sezonie.
  • 25 punktów Dwayne’a Bacona i 20 oczek oraz 7 asyst Terry’ego Roziera, który nadal próbuje się odnaleźć w roli lidera składu. W samej końcówce Hornets zmusili GSW do krytycznej straty na 25 sekund przed końcem.
  • Poza tym zatrzymali rywala na dwóch trafieniach w ostatnie trzy minuty spotkania, co pomogło im zbudować przewagę.

PORTLAND TRAIL BLAZERS – PHILADELPHIA 76ERS 128:129

• Zdecydowanie najciekawsze widowisko poprzedniej nocy. Na 0,4 sekundy przed końcem Furkan Korkmaz trafił za trzy dając Philadelphii 76ers prowadzenie i tym samym piąte zwycięstwo w sezonie! Ekipa z Miasta Braterskiej Miłości w tym sezonie jeszcze nie zaznała smaku porażki.
  • Korkmaz mówił po wszystkim, że był to największy rzut jego kariery. Parę sekund wcześniej cieszył się Anfernee Simons, który także rzutem za trzy dał prowadzenie Portland Trail Blazers. Szóstki jednak wykorzystały swoją ostatnią szansę.
  • Goście grali bez zawieszonego Joela Embiida. Blazers w trzeciej kwarcie prowadzili już różnicą 21 punktów, ale Sixers udało się zamknąć dużą część straty jeszcze przed rozpoczęciem finałowych 12 minut. W ostatnich minutach i sekundach ekipy wymieniały się ciosami. Ostatni zadał Korkmaz.
  • Najlepszym punktującym Sixers był Al Horford z 25 punktami. 18 oczek i 11 zbiórek Bena Simmonsa. Po stronie Blazers 33 punkty i 8 trójek autorstwa Damiana Lillarda. Ostatecznie nie wystarczyło na pokonanie gości ze wschodu.

NBA: Green z urazem. Warriors nie mogą się opędzić od kłopotów