Wyniki NBA: Dwie dogrywki w Bostonie, rekord kariery Ziona

42
6963

Fani zgromadzeni dzisiaj w TD Garden nie mogli narzekać na brak emocji. Ich ulubień nie dość, że wygrali, to zrobili to w dramatycznych okolicznościach, pokonując Los Angeles Clippers dopiero po dwóch dogrywkach. Najlepszy wynik punktowy w karierze wykręcił Zion Williamson, ale jego New Orleans Pelicans musieli uznać wyższość rywali z Oklahomy.

Boston Celtics – Los Angeles Clippers 141:133 2OT

Statystyki na ESPN

• Jayson Tatum rzucił 39 punktów, 31 oczek dołożył Marcus Smart, a Gordon Hayward skończył mecz z 21 punktami i 13 zbiórkami. Tatum i Smart odpowiedzialni byli za 16 z 27 punktów Celtów zdobytych w dogrywce.
  • Celtics wygrali po raz ósmy z rzędu we własnej hali oraz ósmy raz w ostatnich dziewięciu spotkaniach.
  • Przyjezdni przez większość meczu musieli radzić sobie bez Paula George’a, który opuścił parkiet już w drugiej kwarcie z powodu urazu. Lou Williams zdobył 35 punktów, Kawhi Leonard miał 28 punktów i 11 zbiórek, a Montrezl Harrell 24 oczka i 13 zbiórek.
  • Celtics wyszli na prowadzenie 134:130 po celnych rzutach Smarta i Tatuma. Szybka odpowiedź Harrella nie dała wiele, bo trójkę w kolejnym posiadaniu zdobył Hayward. Następnie Tatum popełnił przewinienie ofensywne, ale Hayward zablokował rzut Williamsa. Następnie były zawodnik Utah Jazz przypieczętował wygraną czterema rzutami wolnymi.

New Orleans Pelicans – Oklahoma City Thunder 118:123

• Danilo Gallinari zdobył 29 oczek, Chris Paul dołożył 14 punktów i 12 asyst. Gallinari 11 punktów zdobył w ostatnich 12 minutach spotkania. Dennis Schroder rzucił 22 oczka.
  • Zion Williamson zaliczył drugi mecz z rzędu z przynajmniej 30 punktami na koncie. Dzisiaj skończył zawody z 32 oczkami, co jest jego najlepszym wynikiem w karierze.
  • Pelicans przegrywali w pewnym momencie trzeciej kwarty już 13 punktami, ale udało im się zmniejszyć dystans i momentami jeszcze wyjść na prowadzenie. Po trójce Lonzo Balla, gospodarze objęli prowadzenie 111:110, ale Gallinari serią punktową zapewnił Thunder wygraną.
  • Dla gospodarzy 24 punkty rzucił JJ Redick. Thunder przerwali serię trzech wygranych gospodarzy. Pelicans popełnili aż 17 strat, które przełożyły się na 24 punkty Thunder. Goście popełnili tylko dziewięć strat.