Toronto Raptors wykorzystali osłabienia w składzie Philadelphia 76ers i pokonali ekipę prowadzoną przez Doca Riversa. Malcolm Brogdon rzucił 30 punktów, a Indiana Pacers, dość niespodziewanie, pokonali Utah Jazz. W ostatnim meczu minionej nocy Los Angeles Clippers zdołali ograć Miami Heat.

Philadelphia 76ers – Toronto Raptors 109:115

• Na meczu pojawiła się mama Kyle’a Lowryego, która w bluzie Raptors wspierała byłą drużynę swojego syna. Mimo iż Lowry gra już w Miami Heat, Raptors wciąż pokazują, że mają w sobie gen zwycięzców. Gary Trener Jr. i Fred VanVleet trafili dwa razy zza łuku w końcowych sekundach spotkania, a Raptors zdołali wyrwać wygraną z rąk osłabionych rywali.VanVleet trafił w trakcie całego spotkania sześć razy zza łuku, co pozwoliło mu zdobyć 32 punkty. Trent dołożył 20 oczek.
  • Raptors grali twardo do samego końca i to się opłaciło. Drużyna z Kanady to jedno z największych pozytywnych zaskoczeń młodego sezonu NBA. – To jest w kulturze Raptors już od jakiegoś czasu. Po prostu w to wierzymy, rozmawiamy o tym, ćwiczymy to. Myślę, że najważniejszą miarą jest twoje serce i wiara w osiągnięcie celu. Nasi zawodnicy przez większą część meczu w to wierzą — powiedział Nick Nurse, trener Raptors.
  • Joel Embiid, Isaiah Joe i Matisse Thybulle w dalszym ciągu znajdują się w samoizolacji. Seth Curry nie był w stanie dzisiaj dać 76ers zbyt wiele, a Tobias Harris wrócił do składu po sześciomeczowej absencji. Rzucił 19 punktów. – Potrzebujemy ciał, on jest ciepłym ciałem. Fakt, że to jeden z naszych najlepszych zawodników pomaga — powiedział o Harrisie Doc Rivers, trener Sixers, dla których była to trzecia porażka z rzędu. Tyrese Maxey rzucił dla Szóstek 33 punkty.
  • Andre Drummond trafił za dwa na 1:44 przed końcem, a w następnym posiadaniu zablokował próbę Raptors, co spotkało się z ogromnym aplauzem publiczności. Jednak już na 1:10 przed końcem celnie zza łuku przymierzył Trent. Raptors prowadzili praktycznie przez całą czwartą kwartę, ale w końcówce spotkania serię punktową przeprowadzili 76ers. Jednak końcowe kilkadziesiąt sekund należało do Raptors.

Utah Jazz – Indiana Pacers 100:111

• Malcolm Brogdon rzucił rekordowe w tym sezonie dla siebie 30 punktów, a także zebrał z tablic dziewięć piłek, prowadząc Pacers do wygranej nad Jazz. Donovan Mitchell zdobył dla Utah 26 punktów, ale nie był w stanie uchronić zespołu od pierwszej porażki w tym sezonie we własnej hali. Rudy Gobert dołożył 19 punktów i 11 zbiórek, ale w był także jednym z czterech graczy wyrzuconych z parkietu w końcowych fragmentach meczu.
  • TJ McConnell wszedł z ławki i dołożył 21 oczek, osiem zbiórek i pięć asyst. Myles Turner miał 13 punktów i dziewięć zbiórek, a Pacers wygrali w tym sezonie po raz drugi na wyjeździe. Turner, Gobert, Mitchell i Joe Ingles wylecieli z parkietu na 4:01 przed końcem czwartej kwarty po tym, jak czwórka wdała się w przepychankę, która rozpoczęła się od spięcia na linii Gobert-Turner.
  • Mitchell dobrze wszedł w mecz i dzięki jego trafieniom Jazz byli w stanie w początkowych fragmentach spotkania osiągnąć kilkupunktową przewagę. Jednak Pacers byli w stanie odpowiedzieć i jeszcze na koniec pierwszej odsłony prowadzili dwoma punktami. W drugiej kwarcie Jazz byli w stanie wyjść na czteropunktowe prowadzenie mniej więcej w połowie ćwiartki, ale od tego momentu Pacers zdominowali mecz do końca pierwszej połowy, zdobywając wiele punktów z ponowień. Pacers zakończyli drugą kwartę serią punktową 11:3, wychodząc na 9-punktowe prowadzenie.
  • W trzeciej odsłonie Gobert rzucił 11 punktów i pozwolił Jazz na chwilę zmniejszyć straty do rywali. Jednak ci byli w stanie skutecznie odpowiedzieć. W czwartej kwarcie Jazz byli w stanie zbliżyć się maksymalnie na pięć punktów, a wyrzucenie z boiska najlepszych zawodników zamknęło im drogę do skutecznej walki o wygraną.

NBA: Przepychanka w Utah! Gobertowi i Turnerowi puściły nerwy

Los Angeles Clippers – Miami Heat 112:109

• Paul George rzucił 27 punktów, Reggie Jackson wszystkie 22 punkty rzucił w drugiej połowie, a Clippers przetrwali napór Heat w końcówce i odnieśli szóste zwycięstwo z rzędu. Eric Bledsoe miał 21 punktów, a Ivica Zubac dołożył 18 punktów i 11 zbiórek. Clippers przegrywali w pierwszej kwarcie różnicą 17 punktów.
  • Dla Heat 30 punktów i 11 zbiórek zanotował Bam Adebayo. Kyle Lowry 22 z 25 punktów zdobył w czwartej ćwiartce, a Heat w końcówce meczu zanotowali serię punktową 9:4. Tyler Herro dołożył 23 punkty, ale spudłował wszystkie sześć prób zza łuku. Heat przegrali po raz trzeci z rzędu i czwarty raz w ostatnich pięciu spotkaniach. Adebayo rzucił w pierwszej kwarcie aż 19 punktów i wydawało się, że nic nie jest w stanie podopiecznym Erika Spoelstry zagrozić.
  • Jackson trafił dwa rzuty osobiste na 3,9 sekundy przed końcem, dając Clippers 3-punktową przewagę. PJ Tucker stracił piłkę w kolejnym posiadaniu. Jackson był dzisiaj kluczowym graczem Clippers. W trzeciej kwarcie zdobył 15 punktów, a Clippers wygrali tę część spotkania dziesięcioma oczkami i na dobre uwierzyli, że mogą dzisiaj ograć Heat. Clippers jeszcze w drugiej kwarcie odrobili deficyt z pierwszej odsłony, ale na przerwę schodzili, przegrywając. Na pierwsze prowadzenie wyszli dopiero po trójce Jacksona.