Phoenix Suns wygrali czwarty mecz serii z Los Angeles Lakers i do Phoenix wracają z remisem 2-2. Kluczową rolę w wygranej miał Chris Paul, który zmuszony jest do gry z urazem. Trener Monty Williams był bardzo bliski posadzenia go na ławkę, lecz przegrał dyskusję ze swoim liderem.

Chris Paul kontuzji doznał w pierwszym meczu serii pomiędzy drużynami. Weteran Phoenix Suns naciągnął mięsień w okolicach szyi i ramienia, co początkowo sprawiało mu dużo problemów związanych z pracą na piłce. Znacząco też spadła jego produktywność. W meczu numer dwa zagrał 23 minuty i zanotował 6 punktów i 5 asyst, w meczu numer trzy wyszedł na 27 minut i w tym czasie zdobył 7 punktów i 6 asyst. Potrzebował więc chwili odpoczynku.

Jak twierdzi trener Monty Williams – było bardzo blisko tego, by Chris Paul dostał szlaban na grę w meczu numer cztery serii pomiędzy Suns i Los Angeles Lakers. Drużyna z Arizony przegrywała 1-2 i potrzebowała wszystkiego, czym mogła w rywala rzucić, by w Staples Center doprowadzić do remisu. – Powiedział: trenerze, pozwól mi rozpocząć mecz i jeśli stwierdzisz, że coś jest ze mną nie tak, to wtedy mnie zdejmiesz z parkietu – przyznaje coach Williams.

To jedna z tych sytuacji, w których musiałem zaufać zawodnikowi – dodaje szkoleniowiec Suns. Monty absolutnie CP3 zdejmować nie musiał. Lider zespołu zagrał 32 minuty i był najlepszym graczem swojej drużyny notując 18 oczek i 9 asyst. Kontuzja wyraźnie nie przeszkadzała mu tak bardzo, jak w poprzednich meczach, co jest rzecz jasna dobrym prognostykiem na starcie numer pięć, które Suns i Lakers rozegrają ponownie w Phoenix przy głośnym dopingu kibiców z Arizony.

Rozmawiałem też z moimi kolegami z drużyny. Jeśli zobaczyliby, że nie gram na miarę swoich możliwości to mieli mi o tym powiedzieć – mówił Paul. – Nie dotykałem piłki od ostatniego meczu tej serii. […] Po prostu się cieszę, że mogłem pomóc – dodał. Kto jest faworytem tej serii biorąc pod uwagę obecne okoliczności? Naprawdę trudno powiedzieć. Wiele zależy od tego, jak poważna jest kontuzja Anthony’ego Davisa, który może nie zagrać w meczu numer pięć.