NBA: Mocny upadek Doncicia i pogawędka z Bryantem

4
9423

Dallas Mavericks przegrali z Los Angeles Lakers 95:108, a Luka Doncić trafił tylko pięć z 14 rzutów z gry. Wydarzeniem wieczoru było przekroczenie przez LeBrona Jamesa bariery 9000 asyst. W trakcie spotkania doszło do sytuacji po której Doncić musiał udać się do szatni. Rozmawiał też chwilę z Kobem Bryantem, który obserwował ten mecz z pierwszego rzędu.

Lakers zrewanżowali się Mavs za przegraną sprzed czterech tygodni. Wtedy to drużyna z Dallas wygrała w Los Angeles 114:100, a Doncić zdobył 27 punktów i zabrakło mu jednej zbiórki do triple-double.

Tym razem Lakers wygrali 108:95 i nie dali rywalom większych szans.

Wydarzeniem dnia było przekroczenie przez LeBrona Jamesa granicy 9000 asyst. Jest dziewiątym koszykarzem w historii NBA, któremu udała się ta sztuka.

James zakończył mecz z 13 punktami (3/10 z gry) i 13 asystami. Najskuteczniejszym graczem Lakers był Anthony Davis, który zanotował na swoje konto 23 oczka i dziewięć zbiórek.

Luka Doncić w 30 minut zanotował 19 punktów, cztery zbiórki i siedem asyst, ale trafił tylko pięć z 14 rzutów z gry.

Dwie minuty przed końcem pierwszej połowy Doncić mocno upadł na parkiet. Ucierpiały przy tym jego plecy, ale też uderzył głową o parkiet. Było to po zwykłym faulu rywala, a upadek był po prostu niefortunny. Słoweniec rzucił osobiste i udał się do szatni. Po przerwie wrócił do gry.

Warto zwrócić uwagę na zachowanie także zawodników Lakers. LeBron Jamesa upewnił się, że Donciciowi nic się nie stało. To pokazuje jakim szacunkiem darzy młodego Słoweńca. Tak powinien zachować się każdy sportowiec w przypadku urazu rywala. Chodzi przecież o to, aby wygrać na boisku w sportowej walce, a nie po wyeliminowaniu przeciwnika.

Dla Doncicia dużym wydarzeniem była możliwość spotkania Kobe Bryanta, który oglądał mecz z pierwszego rzędu przy parkiecie.

– Zaskoczyło mnie, że ktoś mówił w moim języku. Odwracam się, a to Kobe Bryant mówi po słoweńsku – przyznał po meczu Doncić.

Obecność Bryanta na meczach Lakers wciąż wszystkich elektryzuje i każdy chce się z nim przywitać, co widać na poniższym nagraniu:

Jesteś już w grupie dyskusyjnej PROBASKET na Facebooku? Jest nas już ponad 2200 osób. Zapraszamy wszystkich pozytywnych fanów NBA!

Skrót meczu LakersMavs:

Wyniki niedzielnych spotkań NBA znajdziecie tutaj.

Wyniki NBA: Lakers zatrzymali Doncicia, 9000 asyst LeBrona

• Poprzedni artykułNBA: Doprawdy dziwny trening Klaya Thompsona
    Następny artykułWyniki NBA: Przełamanie Hawks, dogrywka w Minnesocie
    Założył PROBASKET w 2001 roku. Pisał o koszykówce w Dzienniku Metro i Onet.pl. Od 12 roku życia trenował kosza. Studiował w USA, gdzie grał z drużyną Junior College'u w mistrzostwach Stanów Zjednoczonych. Po powrocie do Polski przez cztery lata był trenerem na poziomie kadetów i juniorów. Skomentował ponad 100 meczów NBA i WNBA w Orange sport i Canal+ Sport oraz Igrzyska Olimpijskie w nSport HD. W latach 2013-2016 pełnił rolę rzecznika prasowego reprezentacji Polski koszykarzy. Był z kadrą na dwóch EuroBasketach - współtworzył projekt Kosz Kadra. Przez sześć lat w Polskiej Lidze Koszykówki wdrażał strategię komunikacji (WWW, video i Social Media). Jest specjalistą w dziedzinie Public Relations oraz Marketingu w sporcie. Obecnie prowadzi polskie biuro prasowe Jeremiego Sochana oraz odpowiada za kwestie marketingowe Sochana na Polskę.