A jednak… NBA postanowiła nie udzielać zawodnikowi Los Angeles Lakers taryfy ulgowej i za zamieszanie z trzeciej kwarty meczu Los Angeles Lakers z Detroit Pistons zawiesiła LeBrona Jamesa na jeden mecz. Oberwało się także Isaiah Stewartowi.

Chodzi o zdarzenie z ostatniego meczu, w którym Los Angeles Lakers pokonali Detroit Pistons na parkiecie przeciwnika. Meczu nie dokończyli jednak LeBron James oraz Isaiah Stewart. Wszystko zaczęło się na początku trzeciej kwarty, gdy LBJ próbując się wyrwać spod opieki rywala, uderzył go w łuk brwiowy. Twarz Stewarta zalała się krwią. Zawodnik Pistons dostał szału. Próbował gonić za LBJ-em, choć ten chciał go przeprosić.

Stewart kilka razy wyrywał się ochronie, by złapać LeBrona. Ostatecznie do niczego poważniejszego nie doszło, ale liga nie mogła puścić płazem zachowania zawodnika Pistons. LeBron James został zawieszony na jeden mecz, co oznacza, że nie zagra w Madison Square Garden przeciwko New York Knicks. Natomiast Isaiah Stewart odpocznie w dwóch kolejnych spotkaniach swojego zespołu i nie pomoże w rywalizacji z Miami Heat oraz Milwaukee Bucks

James zapłaci za zawieszenie około 280 tysięcy dolarów. To oznacza, że Lakers zaoszczędzą ponad pół miliona dolarów z tytułu podatku od luksusu. Stewart za dwa mecze zapłaci 45 tysięcy dolarów. A już w przyszłym tygodniu Pistons zawitają do Los Angeles, by tym razem zmierzyć się z Lakers na parkiecie Staples Center. Przypuszczamy, że ochrona zostanie szczególnie wzmocniona i uczulona na ewentualną próbę odwetu Stewarta.

LBJ rzekomo zaraz po zakończeniu meczu próbował dotrzeć do Stewarta i z nim porozmawiać. Okazało się to niemożliwe. Zawodnik Lakers po raz pierwszy w karierze opuści mecz z powodu zawieszenia. W starciu z Pistons wrócił do gry po 8 meczach przerwy spowodowanej kontuzją mięśni brzucha.

Chcesz przeczytać więcej o tej sytuacji, dlaczego NBA podjęła taką decyzję i zobaczyć nagrania, przejdź do tego artykułu:

Zapraszamy na kolejny Podcast PROBASKET LIVE. Krzysztof Sendecki i Michał Pacuda podsumują ostatnie wydarzenia z parkietów NBA. Początek w czwartek 25 listopada o godzinie 21:00!