Złe wieści dla Portland Trail Blazers. W trakcie meczu z Dallas Mavericks, rozgrywający zespołu – Damian Lillard doznał kontuzji kostki i niewykluczone, że będzie potrzebował przerwy. Tymczasem do końca sezonu regularnego pozostał tydzień.

Portland Trail Blazers nie sprostali poprzedniej nocy Dallas Mavericks w wyjazdowym pojedynku. Zespół z Oregonu z bilansem 48-30 zajmuje 3. miejsce w tabeli konferencji i musiałaby się stać katastrofa, by je stracili jeszcze przed zakończeniem rozgrywek. Bardzo niepokojącym sygnałem dla zespołu jest kontuzja Damiana Lillarda, której zawodnik doznał w czwartej kwarcie ostatniego meczu.

Lillard stanął niefortunnie na nogę Sala Mejri. Mimo to rozegrał dwie ostatnie minuty spotkania i do szatni zszedł o własnych siłach. Z szatni do autobusu był już przetransportowywany specjalnym pojazdem. Zawodnik mówił po meczu, że kostka jest obolała. Zaraz po zakończeniu gry pojawiła się większa opuchlizna. Sztab medyczny musi poczekać do rana i wtedy sprawdzić, jak wygląda sytuacja. Blazers mają do rozegrania jeszcze cztery mecze sezonu.

Lillard będzie miał około dziesięciu dni, by doprowadzić kostkę do stanu używalności. Możemy się spodziewać, iż trener Terry Stotts odsunie swoją największą gwiazdę od gry na ostatnim etapie rozgrywek zasadniczych. Nikt w takiej sytuacji nie ryzykowałby zdrowia gracza, który potrafi samemu obrócić losy nie tylko meczu, a całej serii play-offs. – Mam dużą tolerancję bólu, ale muszę pozostać rozważny – mówił po wszystkim Dame.

Na tym etapie muszę sobie radzić z bólem i opuchliznami – dodał. Wszystko wskazuje na to, że Blazers do pierwszej rundy play-offów przystąpią z przewagą własnego parkietu. Moda Center stała się dla PTB prawdziwą twierdzą, zwłaszcza gdy trener Stotts jest w stanie korzystać z czołowych postaci swojej układanki. Miejsce Lillarda zajmie zapewne Shabazz Napier, który jest pozytywną niespodzianką tego sezonu Blazers. W kolejnym meczu drużyna zagra z Houston Rockets.

Wyniki NBA: 44 punkty Westbrooka to za mało na mistrzów, koniec serii Spurs