W ostatnich tygodniach włodarze NBA nie stronią od karania kolejnych zawodników. Tym samym grzywny otrzymali Dewayne Dedmon z Miami Heat i Wendell Carter Jr. z Orlando Magic.

O karach dla zawodników przedstawiciele NBA poinformowali wczoraj późnym wieczorem. Środkowy Miami HeatDewayde Dedmon – otrzymał grzywnę w wysokości 15 tysięcy dolarów za kopnięcie jednego z krzeseł ławki rezerwowcyh w kierunku trybun. Cała sytuacja miała miejsce na początku czwartej kwarty sobotniego pojedynku z Chicago Bulls, który Heat wygrali ostatecznie 107:104.

Dedmon za swoje zachowanie otryzmał drugie przewinienie techniczne, a co za tym idzie, został wyrzucony z gry.

Nieco głębiej do portfela będzie musiał sięgnąć Wendell Carter Jr. W czwartej kwarcie starcia z Cleveland Cavaliers środkowemu Orlando Magic puściły nerwy, kiedy to arbiter nie odgwizdał faulu Jarretta Allena na atakującym kosz Carterze. 22-latek „został ukarany grzywną w wysokości 35 tysięcy dolarów za rzucenie swoimi okularami ochronnymi w kierunku sędziego” – czytamy w oficjalnym komunikacie ligi.

Cała sytuacja miała miejsce w momencie, kiedy kolejna porażka Magic była już w gruncie rzeczy przesądzona. Cavaliers prowadzili wówczas 96:81, a zegar wskazywał jedynie 2:09 do końcowej syreny. Warto dodać, że Carter Jr. wzorem Dedmona został wyrzucony z gry.

Czy widziałeś już najnowszy podcast PROBASKET Live?