NBA: Groźnie wyglądający uraz Duranta! Co z jego kolanem?

2
2986

Minionej nocy Brooklyn Nets pokonali New Orleans Pelicans, ale nie to ma teraz największe znaczenie. Groźnie wyglądającego urazu nabawił się bowiem Kevin Durant. Skrzydłowy ekipy z Wielkiego Jabłka opuścił parkiet w drugiej kwarcie i nie powrócił już do gry.

Do felernej sytuacji doszło w siódmej minucie drugiej kwarty starcia Brooklyn Nets z New Orleans Pelicans. Podczas jednego z kontrataków gości Bruce Brown po kontakcie z Herbertem Jonesem wpadł w nogi Kevina Duranta, który nabawił się w ten sposób urazu. Skrzydłowy ekipy z Wielkiego Jabłka opuścił parkiet o własnych siłach, ale na deklaracje, że do niczego poważnego nie doszło, jest jeszcze za wcześnie.

Adrian Wojnarowski z ESPN potwierdził, że Durant przejdzie dziś szczegółowe badania, w tym przede wszystkim rezonans, które mają wykazać, w jakim stanie znajduje się jego kolano.

– Niczego jeszcze nie wiemy. Rezonans w niedzielę rano. Nie miałem okazji z nim porozmawiać, kiedy schodził z parkietu. Jego strata byłaby ciężka. Nikt nie chce widzieć czegoś takiego. Mamy oczywiście nadzieję na jak najlepszy wynik [badań]. Niezależnie od tego musimy jednak kontynuować ciężką pracę – mówił po meczu Steve Nash, szkoleniowiec Nets.

– Rozmawiałem z nim w przerwie, po meczu nie miałem okazji, zadzwonię do niego. Jutro ma rezonans, miejmy nadzieję, że to nic poważnego – dodał James Harden.

Przed opuszczeniem gry Durant zdobył 12 punktów, 3 zbiórki, 2 asysty, 1 przechwyt i 1 blok, trafiając przy tym 4 z 8 rzutów z gry. Pomimo jego nieobecności Brooklyn Nets dowieźli zwycięstwo do końcowej syreny, choć przegrali zarówno trzecią (26:36), jak i czwartą (25:28) kwartę.

Jeśli uraz 33-latka nie okaże się poważny, to możemy spodziewać się go już w kolejnym spotkaniu. W poniedziałek w Dzień Martina Luthera Kinga o godzinie 21:00 czasu polskiego Brooklyn Nets zmierzą się z Cleveland Cavaliers.