Niesamowity mecz duetu Zach LaVine – Coby White. Goście z Nowego Orleanu padli ofiarą zabójczej skuteczności liderów Bulls. LaVine i White oddali w środowym pojedynku 31 rzutów za trzy, z czego aż 17 znalazło drogę do kosza. Dzięki ich wybitnej postawie Byki zapisały na swoim koncie dziesiąte zwycięstwo w sezonie.

Wybuchowy duet obrońców dokonał rzeczy precedensowej. W meczu z Pelicans LaVine trafił 9 trójek, a White 8. Jeszcze żaden duet w historii NBA nie popisał się takim osiągnięciem.

Podopieczni Billy’ego Donovana ustanowili także klubowy rekord, trafiając 25 prób z dystansu.

25-letni LaVine zdobywając 46 punktów, poprowadził Byki do zwycięstwa 129-116. Wychowanek UCLA na wysoki pułap wskoczył już w pierwszej kwarcie, w której trafił wszystkie pięć rzutów zza łuku. Rywale nie potrafili go zastopować. White starszego kolegę świetnie uzupełniał. W trakcie 34 minut na boisku zdobył 30 punktów.

LaVine jest jednym z najlepszych strzelców NBA w obecnym sezonie. W meczu trafia średnio 28,2 punkty, co jest jego najlepszym wynikiem w dotychczasowej karierze. Z Pelicans zebrał również siedem piłek i rozdał cztery asysty. Lider Bulls udowodnił, że nominacja do Meczu Gwiazd z pewnością się mu należy.

White zagrał równie imponująca. Potrafił świetnie przejąć kontrolę nad meczem, gdy LaVine zdejmował nogę z gazu. Osiem trójek w meczu to dla wychowanka Karoliny Północnej rekord kariery. Do 30 punktów dołożył również siedem asyst.

Pelicans trafili w całym meczu zaledwie 13 rzutów zza łuku, co sprawia, że osiągnięcie LaVine’a i White’a jest jeszcze bardziej imponujące. Byki przerwały serię czterech zwycięstw z rzędu, jaką w ostatnim czasie zanotowali goście z Nowego Orleanu.