W drugim dniu turnieju towarzyskiego rozgrywanego w Pradze Czesi pokonali reprezentację Polski 81:76. W niedzielę o godz. 18:00 kadra zagra z Tunezją.

Rywale lepiej weszli w spotkanie – po efektownym wsadzie dobrze znanego w naszym kraju Patrika Audy prowadzili 7:0. Dopiero później odpowiadać na to zaczął Adam Waczyński. Tomas Satoransky był jednak w świetnej formie i głównie dzięki niemu przewaga gospodarzy wzrosła do nawet dziewięciu punktów. Polacy krok po kroku odrabiali straty, a po kolejnych akcjach Łukasza Koszarka i Waczyńskiego zbliżyli się na punkt! W pewnym momencie doprowadzili nawet do remisu, ale ostatecznie Czesi po 10 minutach byli minimalnie lepsi – 26:25.

Trójka Karola Gruszeckiego zaraz na początku drugiej kwarty dała ekipie trenera Mike’a Taylora prowadzenie. Gospodarze bardzo szybko się odbudowywali, a w ekipie Biało-Czerwonych następowało sporo zmian. Dzięki następnym rzutom Satoransky’ego i Audy rywale znowu uciekali na dziewięć punktów. Ambitni Polacy walczyli ciągle o lepszy wynik, ale po pierwszej połowie było 50:41.

Po piętnastominutowej przerwie kadra wyszła z nową energią i kwartę rozpoczęła od świetnej serii 10:0 – po trójce Aarona Cela i akcji Mateusza Ponitki wyszła na prowadzenie! Gospodarze spokojnie odpowiadali kolejnymi trafieniami, a Biało-Czerwoni zaczęli mieć problemy z konstruowaniem ataku. Czesi przejęli inicjatywę, a rzut Pavla Pumprli ustawił wynik po 30 minutach na 63:56.

Ostatnią kwartę Polacy znowu rozpoczęli od serii – tym razem 8:0 – która była możliwa dzięki rzutom z dystansu Kamila Łączyńskiego. Późniejsze trafienie Mateusza Ponitki oznaczało trzy punkty przewagi naszej drużyny. Spotkanie ciągle było dość wyrównane, a kolejny zryw gospodarzy stawiał ich w lepszej sytuacji. W końcówce Biało-Czerwoni mieli swoje szanse, ale ostatecznie musieli uznać wyższość Czechów – 81:76.

W niedzielę o godz. 18:00 Polacy zagrają z Tunezją.

Statystyki meczu Czechy – Polska są tutaj.

Polska – Czechy 76:81 (25:26, 16:24, 15:13, 20:18)

Polska: Ponitka 15, Kulig 12, Koszarek 10, Waczyński 7, Sokołowski 7, Łączyński 6, Olejniczak 4, Hrycaniuk 4, Cel 3, Balcerowski 3, Gruszecki 3, Sulima 2, Kolenda 0

Czechy: Satoransky 21, Hruban 19, Bohacik 12, Auda 8, Balvin 8, Pumprla 7, Peterka 3, Krejci 3, Vyoral 0, Sirina 0, Palyza 0

źródło: Kosz Kadra

MŚ: Polacy wygrywają pierwszy sparing przed Mistrzostwami Świata

MŚ: Polacy faworytami do wygrania grupy!