Skrzydłowy reprezentacji Polski, Mateusz Ponitka debiut w Lidze Letniej NBA ma już za sobą! 22 latek wypadł naprawdę przyzwoicie w starciu z Memphis Grizzlies, a jego Nuggets zdemolowali rywali aż 106:62.

Mateusz zagrał bardzo dobre zawody, zwracając szczególnie uwagę na jego grę w obronie. W ataku nie było już tak dobrze, bowiem zaliczył jedynie 2 punkty – dobił rzut swojego kolegi. Trzeba jednak zaznaczyć, że reprezentant Polski w spotkaniu z Grizzlies zanotował aż 10 zbiórek, z czego 5 było w ataku. Do tego zapisał przechwyt oraz 3 straty.

Polski skrzydłowy nie miał w tym meczu za dużo piłki w rękach, bowiem za zdobywanie punktów odpowiedzialny był niechciany ostatnio w NBA Jimmer Fredette, który zanotował 26 punktów. To właśnie z nim Ponitka spędził większość swojego czasu na parkiecie. Ponitka robił na parkiecie to, do czego przyzwyczaił kibiców Tauron Basket Ligi – był killerem na tablicach i wyrywał piłki z rąk o wiele wyższym rywalom.

Rywale mieli spory problem z zastawianiem naszego skrzydłowego. Jeśli ten w kolejnym meczu poprawi tylko skuteczność (z Grizzlies było to 1/4), to może pokazać, że naprawdę jest bardzo wartościowym graczem. Na pewno ciężko będzie znaleźć drugiego rzucającego obrońcę, który w 19 minut potrafi zanotować 10 zbiórek, z czego 5 w ataku.

W barwach Nuggets nie wystąpili Emmanuel Mudiay i Garry Harris, czyli gracze, którzy dowodzą grą zespołu „Bryłek”. To właśnie z tego powodu piłkę bez przerwy trzymał Fredette, a ta nie docierała do kolegów, a w tym Mateusza Ponitki. Możemy być pewni, że w następnym meczu reprezentant Polski otrzyma więcej szans do zaprezentowania swojej efektownej gry.

Swój następny mecz zespół z Denver rozegra już następnej nocy i zmierzy się z Miami Heat. Spotkanie rozgrywane będzie oczywiście w Las Vegas, o 2:00 polskiego czasu.