Miniony weekend przyniósł rozstrzygnięcia starć ćwierćfinałowych w wyniku których poznaliśmy czołową czwórkę rozgrywek. Jasne jest również, które zespoły opuszczają szeregi zaplecza ekstraklasy.

W sobotę do półfinałów awansowały ekipy z Łańcuta i Gliwic. Max Elektro Sokół bez problemu okazał się lepszy od prudnickiej Pogoni i tym samym zakończył rywalizację bez porażki. Podobnie było w przypadku GTK Gliwice, ale podopieczni trenera Pawła Turkiewicza zwyciężyli beniaminka z Leszna zaledwie różnicą jednego punktu. Nie zmąciło to radości zespołu, który teraz stanie do boju z drużyną prowadzoną przed trenera Dariusza Kaszowskiego. Drugą parę półfinałową utworzą warszawska Legia oraz Spójnia Stargard. Obie ekipy potrzebowały czterech pojedynków, aby wywalczyć awans. Legia dwukrotnie pokonała Biofarm Basket w Poznaniu, szczególnie niedzielne spotkanie przyniosło sporą dawkę emocji. Stołeczni koszykarze przegrywali już różnicą 16 punktów, ale odrobili straty i wyszli na wydawało się bezpieczne prowadzenie na kilkadziesiąt sekund przed końcem meczu. Gospodarze zdołali jednak doprowadzić do dogrywki, ale w niej górą byli już faworyci z Warszawy. W Stargardzie dwukrotnie lepsza była Spójnia, choć w czwartym starciu obu zespołów „pachniało” wygraną GKS-u Tychy. To oznaczałoby konieczność rozegrania piątego meczu ćwierćfinału, ale stargardzianie przycisnęli rywala w drugiej połowie spotkania i ostatecznie triumfowali 87:83

Wyniki sobotnich i niedzielnych spotkań play-off:

Biofarm Basket Poznań – Legia Warszawa 63:70 i 77:82 po dog.

Stan rywalizacji: 3-1 dla Spójni Stargard

Przed trudnym zadaniem odniesienia dwóch zwycięstw na wyjeździe stanęły zespoły KSK Noteci Inowrocław i ACK UTH Rosy Radom. O ile inowrocławianie postawili opór i pokonali Zetkamę Doral Nysę Kłodzko w meczu nr 3, tak radomianie polegli w Bydgoszczy 68:95 i pożegnali się z I ligą. Noteć przedłużyła swoje nadzieje na pozostanie na zapleczu ekstraklasy o kilkanaście godzin, bowiem w niedzielnym meczu uległa rywalowi 79:93 i w przyszłym sezonie zagra w II lidze.