W meczu 22. kolejki Polskiej Ligi Koszykówki Anwil Włocławek pokonał we własnej hali drużynę Siarki Tarnobrzeg 89:60. Włocławianie nie mieli problemów z odniesieniem zwycięstwa, ale mimo to gra momentami była bardzo słaba.

Anwil Włocławek – Siarka Tarnobrzeg 89:60

Włocławianie dość szybko wypracowali sobie przewagę. Punktowali Fiodor Dmitriew oraz Nemanja Jaramaz. Goście rzutami z dystansu zmniejszyli jednak przewagę. W dalszej części gra nie była porywająca, obie ekipy męczyły się i miały problemy ze zdobywaniem punktów. Po dziesięciu minutach gry Anwil prowadził różnicą 4 punktów. Na początku drugiej odsłony spotkania gospodarze zaczęli powiększać swoją przewagę. Za trzy trafił Michał Chyliński, a chwilę później efektowną akcją popisali się James Washington i Toney McCray. Podopieczni trenera Igora Milicicia regularnie powiększali swoje prowadzenie i ostatecznie po pierwszej połowie Anwil prowadził 40:28.

W trzeciej kwarcie można było odnieść wrażenie, że włocławianie kompletnie zlekceważyli rywala i chcieli tylko przeczekać do końca spotkania. Siarka zaczęła z tego korzystać i z każdą minutą zmniejszała straty. O przerwę poprosił trener Milicić i po powrocie na parkiet gospodarze wrócili do solidnej gry, dzięki czemu szybko zbudowali bezpieczną przewagę. Przed decydującą odsłoną spotkania włocławianie prowadzili różnicą 17 punktów. Czwarta kwarta to już absolutna dominacja włocławian. Świetnie grał James Washington, który powiększał dorobek punktowy swojej drużyny. Ostatecznie Anwil wygrał to spotkanie 89:60.

Najlepszym zawodnikiem spotkania okazał się James Washington, który zdobył 22 punkty i miał 7 asyst. Wśród gości najlepiej zaprezentował się Tomasz Wojdyła, zdobywca 15 punktów.