W zaległym meczu 16. kolejki Polskiej Ligi Koszykówki Polpharma Starogard Gdański wygrała we własnej hali z drużyną TBV Startu Lublin 85:70.

Polpharma Starogard Gdański – TBV Start Lublin 85:70

Spotkanie od początku było bardzo zacięte i wyrównane. W ekipie z Lublina brylował jak zwykle Stefan Balmazović, który powiększał dorobek punktowy swojej drużyny. Wśród gospodarzy dobrze radzili sobie Jakub Schenk oraz Anthony Miles. Po dziesięciu minutach gry goście prowadzili różnicą zaledwie dwóch punktów. W drugiej odsłonie spotkania do pomocy Balmazoviciowi w zdobywaniu punktów włączył się Doug Wiggins. Polpharma jednak nie pozwoliła przyjezdnym odskoczyć, głównie dzięki bardzo dobrze grającym Marcinowi Fliegerowi i Martynasowi Sajusowi. Po wyrównanym boju po pierwszej połowie na tablicy wyników widniał remis 43:43.

Trzecie kwarta zdecydowanie należała do gospodarzy, którzy zdołali wyjść na kilka punktów przewagi. Tym razem na pierwszy plan wysunął się Anthony Miles, który zdobywał punkty na wszystkie możliwe sposoby. Lublinianie pomimo walki przegrali trzecią część gry i przed decydującą kwartą tracili do Polpharmy 9 punktów. Ostatnie dziesięć minut nie przyniosło jednak zmian i starogardzianie kontrolowali przebieg spotkania. Ostatecznie gospodarze wygrali 85:70.

Najlepszym zawodnikiem tego spotkania okazał się Martynas Sajus, który zdobył 20 punktów i miał 10 zbiórek. Wśród gości najlepiej zaprezentował się Stefan Balmazović, zdobywca 23 punktów.