W meczu 28. kolejki Polskiej Ligi Koszykówki Polpharma Starogard Gdański wygrała w wyjazdowym meczu z Polfarmexem Kutno 86:72. Do zwycięstwa starogardzian poprowadził Marcin Flieger, który zdobył w tym spotkaniu 29 punktów.

Polfarmex Kutno – Polpharma Starogard Gdański 72:86

Spotkanie lepiej rozpoczęło się dla ekipy przyjezdnej. Po punktach Martynasa Sajusa i Urosa Mirkovicia starogardzianie wyszli na prowadzenie. Kutnianie szybko jednak włączyli się do gry i nie tylko wyrównali stan spotkania, ale i sami zbudowali niewielką przewagę. Bardzo dobrze grał Sebastian Kowalczyk, a pod koszami skuteczny był Michael Fraser i gospodarze prowadzili po dziesięciu minutach gry różnicą jednego punktu. W drugiej odsłonie spotkania inicjatywę przejęli goście. Znakomicie radzili sobie Anthony Miles i Uros Mirković, którzy regularnie powiększali dorobek punktowy swojej drużyny. Kolejne punkty dorzucał Marcin Flieger i po pierwszej połowie spotkania Polpharma prowadziła 49:41.

W trzeciej kwarcie podopieczni trenera Budzinauskasa kontrolowali przebieg gry i utrzymywali przewagę. Skuteczną grę kontynuował Uros Mirković, punkty spod kosza dorzucał Martynas Sajus. W ekipie z Kutna dorobek punkty drużyny powiększał Obi Emegano, dobrze radził sobie także Sebastian Kowalczyk. Przed decydującą odsłoną meczu starogardzianie prowadzili różnicą 6 punktów. Ostatnie dziesięć minut spotkania przebiegało pod dyktando gości. Przewaga starogardzian zaczęła się zwiększać. Bardzo skuteczny był Marcin Flieger, który trafiał z dystansu. Ostatecznie Polpharma wygrała ten mecz 86:72.

Najlepszym zawodnikiem spotkania okazał się  Marcin Flieger, który zdobył 29 punktów. Wśród gospodarzy najlepiej zaprezentował się Sebastian Kowalczyk, zdobywca 23 punktów.