Koszykarze BM Slam Stali Ostrów Wielkopolski okazali się lepsi od Polskiego Cukru Toruń i wygrali 80:63. Decydująca była druga połowa spotkania, w której goście nie mieli nic do powiedzenia.

BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski – Polski Cukier Toruń 80:63

W pierwszej połowie gra była bardzo wyrównana. Żadna z drużyn nie potrafiła zbudować bezpiecznej przewagi, którą mogłaby kontrolować przez dalszą część spotkania. W ekipie gospodarzy punktował Szymon Szewczyk, ale tym samym natychmiast odpowiadali Aleks Perka i Łukasz Wiśniewski. Ostatecznie po dwudziestu minutach gry to podopieczni trenera Jacka Winnickiego prowadzili różnicą dwóch punktów.

Sytuacja zmieniła się w trzeciej kwarcie. Gospodarze w pełni zdominowali to spotkanie i nie tylko zbudowali przewagę, ale i regularnie ją powiększali. Festiwal rzutów z dystansu urządził sobie Aaron Johnson. Punktowali także Kamil Chanas oraz Łukasz Majewski, a ostrowianie wygrali trzecią odsłonę gry aż 21:8. W ostatniej kwarcie Stal kontrolowała przebieg gry i utrzymywała bezpieczną przewagę, co pozwoliło jej wygrać z Polskim Cukrem Toruń 80:63.

Najlepszym zawodnikiem spotkania okazał się Aaron Johnson, który zdobył 18 punktów i miał 9 asyst. W ekipie gości najlepiej spisał się Krzysztof Sulima, zdobywca 13 punktów i 8 zbiórek.